fbpx

Звідки черпати життєві сили, якщо тобі 40 років?

40 років-це вік, коли почуваєшся на 20, але 20 скоро буде твоїм дітям. Ти все частіше задумуєшся над змістом життя, його цінностями. Підводиш підсумки: чого прагнула і чого реально досягнула. Все рідше заглядаєш на себе в дзеркало, адже те, що ти там бачиш, тебе зовсім не тішить. Сивина, зморшки, мішки під очима, волосся, яке постійно випадає, а тіло-ці зайві кілограми, вони не можуть бути твоїми… все це аж ніяк не додає тобі впевненості, радше навпаки. А цінності?… Ти завжди вважала, що робота має бути на першому місці, тому тяжко працювала, щоб заробити собі авторитет, і він у тебе навіть був, але зараз на сцену вийшли молоді, перспективні, з такими ж як у тебе колись амбіціями люди, і вони потихеньку витісняють тебе, забирають роль «першої скрипки», і ти змушена визнати, що вони кращі за тебе.

Можливо, ти одна із тих, хто вважає, що жінка створена для того, щоб бути матір’ю. Ти з усіх сил намагалася бути найкращою мамою в світі. Постійно намагалася дати своїм дітям найкраще, і часто в збиток собі. Ти не могла будувати свою кар’єру, бо дітям постійно були потрібні твоя увага і твій час, адже принести, приготувати, подати, віднести, відвести на всі можливі гуртки, все це забирало весь твій вільний час. Ти забула, коли ти востаннє купувала собі коктейльне плаття, адже завжди хотіла, щоб у твоїх дітей було не гірше, ніж у інших.

А зараз, ти розумієш, що дитина виросла, і не потребує твоєї уваги і опіки, радше навпаки, уникає відвертих розмов з тобою, часто гостро реагує на твої зауваження, або ще гірше, відверто завдає тобі прикрощів своєю не зовсім адекватною поведінкою.

Якщо ти жінка, сенсом життя якої став твій чоловік, батько твоїх дітей, тобі також не уникнути розчарування сорокарічної жінки. Найгірше,що може статися- твій коханий, змучений сірістю буднів, піде шукати на стороні нових яскравих емоцій, або просто піде до молодшої, красивішої, мотивуючи собі і тобі, що це нарешті справжнє, і що ти мусиш його відпустити, якщо кохаєш його і бажаєш йому добра.

Можливо в твоєму життєвому сценарії немає таких гострих, пікантних подій. Все нормально: робота, на яку ти ходиш щодня уже протягом 20 років(здається,ти зранку детально можеш описати події прийдешнього дня, адже він нічим не відрізняється від попередніх). Діти тебе тішать своїми успіхами, але все одно, все менше потребують твоїх «цінних» порад.

Чоловік від тебе не пішов, але ти не пам’ятаєш, коли востаннє він дарував тобі квіти чи говорив теплі слова, натомість він постійно «зависає в своїх танчиках» і здається не помічає тебе.

І навіть якщо нічого подібного не відбувається, жінка сама може знайти собі «печальку» і постійно перебувати в напівдепресивному стані, адже 40-це справді переломний період у кожної жінки. Що ж робити? Звідки брати натхнення і як жити далі? Психологи дають кілька цікавих порад жінкам, яким під сорок.

Любити себе. Лише жінка, яка любить себе, може по справжньому любити інших членів своєї сім’ї. Любити – означає прийняти себе такою, як ти є. Пам’ятай: ти у себе одна!!!

Наповнити себе. Сучасний світ пропонує нам безліч цікавих «начинок»: курси, тренінги, спортивні зали, танці… Кожна жінка може знайти все, що їй до душі.

Раціонально використовувати свій час. Доба має 24 години. Цього цілком достатньо і для роботи, і для спілкування і для саморозвитку, і для відпочинку. У вас мають з’явитися вільні години для спілкування з друзями, походів в театр, кінотеатр, відвідування улюблених занять з фітнесу чи англійської мови.

Вчитися. Щоб почуватися молодою, постійно потрібно «бути в тренді», інакше дуже швидко можна опинитися в статусі «динозавра». І тут у пригоді стануть ваші власні діти, які давно на «ти» із сучасними технологіями. У пригоді можуть стати і ваші молодші колеги на роботі. Тут можливий дружній обмін: ви маєте досвід, а вони- нові креативні ідеї.

Здійснити свою мрію. У кожної жінки є мрія, яка з певних причин відкладалася до «кращих часів». Зараз, як ніколи, найсприятливіший час для здійснення своїх мрій. Дійте негайно!!!

Друзі-професіонали. Жінка, якій 40, просто зобов’язана мати особистого перукаря, стоматолога, косметолога, гінеколога(а інколи і психолога). Здорова і доглянута – саме така ви потрібна своєму чоловікові і своїм дітям!!!

Спішити повільно. Навчіться вже нарешті спокійно відноситися до всього, що відбувається без зайвих негативних емоцій. Прокидайся зранку на 15 хвилин швидше, щоб у спокої наодинці з собою випити ароматної кави і спланувати свій ідеальний день сорокарічної жінки, яка не думає про свій вік, тому що у неї немає на це часу, тому що вона – щаслива!!!

Читайте також: Як вберегти себе від негативу- корисні поради на щодень

You cannot copy content of this page