fbpx

10 маминих фраз з мого дитинства, які зробили мене впевненою в собі. Я згадую їх щодня!

Мамині слова – моє місце сили

Мама – серце і душа родини. Мами роблять мільйон речей, і на них все тримається. Вони справжні супергерої, пише “Хочу все знати”

Моя мама стільки всього робила для мене, поки я росла! І робить досі. Але що найважливіше – те, що її голос став моїм внутрішнім голосом, ті слова, які вона заклала в моє серце, я згадую щодня.

Спочатку вони звучали в мені голосом мами, потім – стали частиною мене. Це моє місце сили. Мама вселила в мене впевненість і почуття власної гідності, допомогла повірити в себе. І все завдяки її дивним словам.

Читайте також: Саме ці фрази вам ніколи не можна казати, якщо ви мама двох дітей

Ось що вона говорила:

1. Ти красуня

Зазвичай вона говорила це, коли я робила якийсь добрий вчинок, брала правильне рішення або проявляла незалежність і силу характеру. Вона говорила це навіть якщо в той момент коли я  напружено працювала і була вся  брудна і розпатлана. Вона навчила мене, що справжня краса знаходиться всередині мене і проявляється в моїх справах. А зовнішня краса не так важлива.

2. Ти будеш прекрасною матір’ю

Я чула ці слова постійно. І не тому що вона хотіла налаштувати мене на материнство, а тому що бачила в мені щось, то, що тепер я усвідомлюю кожен день. Я можу відчувати себе спустошеною, змученою, неспокійною і коливатися в прийнятті тих чи інших рішень, але я ніколи не сумніваюся в тому, що я хороша мати.

3. Мені так шкода, що тобі довелося пережити це

Моя мама завжди хотіла знати про мої переживання. І навіть коли вона не могла зрозуміти мене, вона висловлювала мені своє співчуття і підтримку. Співчуття породжує співчуття, і ми знаємо, що тільки придбавши цей найважливіший навик, наші діти зможуть в майбутньому побудувати нормальні, здорові відносини з іншими людьми. Такі відносини будуються на довірі.

4. Як ти хочеш бути?

Моя мама ніколи не вказувала, як мені потрібно вчинити. Коли, як їй здавалося, я ходила по колу або приймала не найкраще рішення, замість тиску або контролю вона давала мені зрозуміти, що довіряє мені. Цікавлячись моїми справами, вона тим самим показувала мені, наскільки для неї важливі мої думки і почуття.

5. Ти знайдеш як вчинити правильно в цій ситуації

Намагаючись знайти рішення якоїсь проблеми, моя мама при цьому говорила мені, що довіряє моїй здатності шукати відповідь. Уміння приймати рішення дуже важливо для формування самоповаги, і моя мама ніколи не ставила під мої висновки критиці. Вона дозволила мені самій відповідати за себе. Вона завжди підтримувала мене, навіть коли я помилялася, і завжди була на моєму боці.

6. Запрошуй друзів зайти

У нашому домі завжди були раді моїм друзям. Друзі заходили до нас навіть коли мене не було вдома, тому що знали, що моя мама завжди запросить їх увійти і запропонує перекусити. Через цю політику «відкритих дверей», вона навчила мене не хвилюватися про такі дрібниці як ідеально чистий будинок або прекрасно приготована їжа. Люди на першому місці.

7. Я молюся за тебе

Моя мама завжди носила Вервичку. Вона дійсно молилася за мене. Вона молилася за моїх хлопців, вона молилася за моїх друзів, вона молилася за друзів моїх друзів, їх батьків та їх родичів. Вона навчила мене молитися за моїх дітей, і завдяки цьому я живу в світі сама з собою. А моїм дітям молитва дає особливо сильне почуття спокою і безпеки.

8. Я люблю тебе

Звичайно, всі мами кажуть це. Моя мама повторювала ці слова весь час. Якби вона могла якось по-іншому, як-то краще висловити мені свої почуття, вона б це зробила. Але моя мама говорила «я люблю тебе» – сильніше висловити в словах свої почуття вона не могла, – хоча навіть зараз мені здається, що ці слова занадто м’яко передають всю її самовіддану любов.

9. Іди розважся

Коли я була дитиною, ми завжди багато веселилися, грали і сміялися. Я доросла дуже сумую за той час, особливо коли життя стає важкою і нестерпним. Моя мама досі говорить мені ці слова, коли я залишаю у неї дітей на ніч. Вона виштовхує мене за двері і каже мені ні про що не турбуватися.

А потім вона розпитує мене про те, як я повеселилася, поки вона доглядала за моїми дітьми. Вона радіє моєю радістю. І таким нехитрим способом показує мені, що я для неї не тягар, а щастя. І мої діти для неї теж щастя. І тоді моє серце стрибає від радості, як ніби я зробила щось дійсно гарне.

10. Я так пишаюся тобою

Це таке щастя чути, що хтось пишається тобою, незважаючи ні на що. Я росла, вірячи що можу пишатися собою. І я дійсно пишаюся собою.

Дякую Мамо.

You cannot copy content of this page