Саме ці фрази вам ніколи не можна казати, якщо ви мама двох дітей

Саме ці фрази вам ніколи не можна казати, якщо ви мама двох дітей:

“Поділися з ним!”

Впевнена, ви б не хотіли ділитися вашим планшетом з колегою в ту хвилину, коли він вам потрібен? Так і дитина не бажає ділитися іграшкою, якою він тихо-мирно грав, поки вона не потрапила на очі молодшому брату і той миттєво не захотів взяти її. Не варто говорити “поділися з братом” в наказовому тоні, потрібно запитати і, якщо малюк готовий, він обов’язково дасть пограти іграшкою. Але тільки трішки! Посягаючи на власність дитини, ви тим самим ставите потреби іншого в перевагу, а це може бути прикро!

“Ти ж старший!”

Зазвичай цьому передує фраза “покажи хороший приклад братові”. Чомусь старші діти з появою другої дитини в сім’ї автоматично стають дорослими, які чистять зуби два рази в день, прибирають у своїй кімнаті. Дайте дитині бути дитиною, не забирайте у нього дитинство, спонукаючи ставати прикладом для молодшого. Адже поганий приклад теж приклад!

“Ви можете пограти спокійно разом!”

Якщо пограти разом без скандалів не виходить, дозвольте їм грати в різних кутах. Або навіть в різних кімнатах! По-перше, ви збережете свої нерви, а по-друге, діти можуть потребувати власного особистого простору. І це абсолютно нормально, тому що ви теж не терпите посягань на свою зону комфорту!

Читайте також: Як нами маніпулюють діти: 14 вдалих прийомів…

Джерело.