28 лютого – День Віленської ікони Божої Матері: про що просять у молитвах Божу Матір

28 лютого – день Віленської ікони Божої Матері. Це досить рідкісний та незвичний тип святинь. Богоматір зображена без Немовляти на руках з похиленою головою та опущеними очима. Віряни, які схилялися перед іконою отримували численні зцілення.За матеріалами:Оbozrevatel

Чудотворна ікона Божої Матері здавна була головною святинею міста Вільно, сучасного Вільнюса і шанується, як католиками, так і православними у всьому світі.

Древня ікона була написана Святим євангелістом Лукою. В 1472 році святиню було перенесено до Москви Софією Палеолог, дружиною великого князя Московського Іоана III (1462 – 1505). У 1495 році великий князь благословив цією іконою свою дочку Олену при одруженні з Литовським королем Олександром.

Пізніше святу ікону поставили в Предтечінському храмі, в якому була поxвана княгиня Олена. Згодом ікону перенесли у Віленський Свято-Троїцький монастир.

Читайте також:Великий піст у 2020 році: дата, що можна і чого не можна робити у цей час

Чим допомагає Віленська ікона Божої Матері

Віленська ікона Божої Матері має велике значення для всіх християн.

Зазвичай до неї підносять молитву і прохання, щоб полегшити або зцілити свої недуги, як духовні, так і тiлеcні. Саме цими зціленнями і прославлений цей образ.

Також просять про захист від різних бід, про позбавлення від гріхів, про захист від ворогів.

Якщо ікону зберігають вдома, то вона приносить в будинок атмосферу миру, щастя, доброти, дозволяє досягти гармонії і достатку. Ця ікона особливо діє на подружжя – вона вчить разом долати життєві труднощі, проявляти терпіння, розуміння та прощення, вести себе гідно і мудро.

Фото ілюстративне з відкритих джерел