Формула щастя існує і її можна вивести

Вчені дійсно виявили формулу щастя і описали всі чинники, які були використані для точного прогнозування того, чи будете ви щасливі.

Щастя пояснюється як щось досяжне, зосереджене на позитивному ставленні, висловлюючи при цьому вдячність, щедрість і ряд інших предметів, включаючи любов і соціальну підтримку. Але як ми можемо використовувати цю інформацію, щоб знайти правильний баланс щастя в нашому житті?

Пропонуємо вам розглянути всі складові формули щастя і способи використання цієї інформації для вирішення свого власного щастя.

Дослідження, проведене Лондонським коледжем і опубліковане в Nature Communications, говорить про те, що нова формула щастя показує нам, як наше щастя залежить не тільки від того, що відбувається з нами, але і від того, як наша ситуація порівнюється з іншими людьми.

Дослідники відчувають себе впевнено щодо виведеної формули, тому що вони показали, що можуть використовувати її для прогнозування рівня щастя в учасників дослідження на основі представлених факторів.

Роль попередніх випробувань у формулі щастя

У формулі щастя наша несправна пам’ять і забудькуватість грають важливу роль.

Дослідники називають це «випробуваннями життєвих подій». Стверджуючи при цьому, що більш пізні випробування зважуються більшою мірою відповідно до формули щастя, яка розігрується в наших умах. Минулі випробування легше забути. Саме тому наша упередженість відноситься до пізніших подій, які присутні в наших спогадах.

Немає правильного чи неправильного в нашій помилковій логіці і того факту, що ми надаємо великої ваги останнім подіям. Але усвідомлення цього може допомогти нам зробити паузу, щоб оцінити наш попередній досвід в подібних ситуаціях. Якщо в дану хвилину відбувається щось приємне, ми схильні бажати цього більше і відразу, а не більше того, що зробило нас щасливими в далекому минулому.

Ставка на щастя
У формулі щастя, як і в житті, ми ризикуємо, коли не знаємо яким буде виграш. Наприклад, прийнявши рішення про вступ до коледжу, ми робимо інвестиції в надії на те, що в результаті у нас буде хороша робота. Однак, це не є гарантією.

Дослідники говорять, що частина формули щастя – це те, як ми ставимося до тієї нагороди, яку ми отримуємо на основі азартної гри або ризику, яку ми взяли, щоб отримати її. Якщо це був великий ризик з наявністю не менше великої нагороди, ми відчуваємо себе фантастично.

Якби це був невеликий ризик з меншим винагородою, ми відчували б себе менш щасливими. Ваше очікування змінює ваше щастя.

Одна змінна у формулі щастя
Якось ми вже говорили про те, як цей важливий хімічний склад є ключовим в центрі задоволення і винагороди вашого розуму. Якщо мозок отримує багато дофаміну, він теж задоволений.

У деяких людей в природному стані більш високий вміст дофаміну (нейромедіатара) в головному мозку, ніж у інших. Тому ця одна неконтрольована змінна в рамках представленого дослідження.

У формулі щастя рівень дофаміну є змінною, пов’язаної з попередніми неврологічними дослідженнями, і ваш власний базовий рівень цього нейромедіатора щастя може бути вище, ніж у іншої людини.

Дофамін контролює ваше бажання або «симпатію» до чогось, а також вашу готовність «переслідувати» або «бажати». Отримання чогось, що ви хочете, рівносильно задоволення і великій кількості дофаміну.

Що робити з почуттям провини і заздрості, маючи формулу щастя?
У формулі щастя є складова її частина, що залежить від вашого природного рівня соціального порівняння. Як часто ви порівнюєте те, що маєте, з тим, що є у інших?

Вина – це те, що ми відчуваємо, коли є нерівність винагороди, отриманого в порівнянні з іншою людиною. Іншими словами, у вас більше, ніж у когось. Саме нерівність змушує вас відчувати почуття провини.

Заздрість – це те, що ми відчуваємо, коли втрачаємо нагороду, яку отримав інша людина. У порівнянні з іншою людиною у нас її менше, і ми починаємо заздрити.

Очікування і порівняння у формулі щастя
Рішення формули щастя зводиться до ваших очікувань і порівняно з іншими. Якщо ви постійно очікуєте більшого, ви будете менш щасливі. Якщо ви порівнюєте отримується з тим, що отримали інші, ви також будете менш щасливі.

Один з ключових результатів цього дослідження показує, що ми нещасливі в будь-якій ситуації, коли наші однолітки або люди, з якими ми тільки що зустрічалися, розглядаються нерівномірно, незалежно від того, чи отримують вони більше або менше, ніж ми.

Порівняння – це те, що ми робимо, будучи істотою соціальною. Тому що ми часто спілкуємося з іншими. В іншому дослідженні щастя дослідники говорять: «Люди дуже соціальні, і дані показують, що одним з найбільш важливих факторів щастя є соціальні відносини з іншими людьми.

Соціальні задоволення можуть як і раніше включати в себе важливі сенсорні особливості, такі як зовнішня візуальність, сенсорні особливості по догляду і ласки, а також більш абстрактні і пізнавальні особливості оцінки соціальних винагород і відносин. «Коли ми оцінюємо наші відносини з іншими, ми беремо участь в постійному порівнянні і питаємо: чи присутній між нами рівноправність.

Читайте також: 24 липня – День Святої Ольги: день особливої енергетики

Джерело.