Готуємо курагу в домашніх умовах. Рецепт і корисні підказки

Перш за все уточнимо: цілі плоди абрикоса, висушені з кісточкою — це урюк, без кісточок — кайса, сушені половинки абрикоса без кісточок — курага.

Для приготування кураги найкраще підходять великі плоди культурних сортів абрикоса, а не дикі сорти. У цій статті ми розповімо домогосподаркам, як зробити курагу в домашніх умовах, щоб вона була не гірше, а навіть краще тієї кураги, яку ви придбаєте на ринку. Адже домашня курага — це перевірений продукт, який приготовлений своїми руками з дотриманням технології. Вона сповнена вітамінів і корисних мікроелементів, на відміну від ринкової, яка невідомо як готувалася.

Для домашньої кураги підходять великі плоди і в першу чергу необхідно відібрати якісні, свіжі і стиглі абрикоси культурних сортів. Після ретельної мийки виймають кісточку. Хочу відзначити, що сушена курага має найбільшу користь і цінність, якщо її вживають в їжу немитою. Так що поставтеся до первісного процесу мийки з належним рівнем.

Для того, щоб зберігся природний колір кураги, абрикос необхідно потримати в друшляку над киплячою водою хвилин 10-15 або на короткий час (кілька хвилин) занурити його в киплячу (добре підцукровану) воду. Потім розкладіть її на чисту тканину для видалення зайвої вологи. Сушка плодів заснована на видаленні вологи з фруктів так, щоб мікроби в них якщо не знищувалися, то хоча б втрачали здатність до розмноження.

Читайте також: – Звільняйся і сиди вдома! Все одно твої копійки ролі не грають Чия правда?

З абрикосового плода потрібно випарувати 80-90% початкового вмісту води. Взагалі при сушінні у фруктах і ягодах зберігається 20 — 30% вітамінів і 80 — 90% мікроелементів, а також посилюється активність харчових волокон, які мають профілактичним засобом від запорів і є відмінною середовищем для розвитку необхідної мікрофлори кишечника. Ці волокна сприяють виробленню половини добової норми вітамінів групи С.

Абрикоси можна сушити двома способами

1. На відкритому повітрі під сонцем (простим дідівським методом). Бажано щоб сонце було яскравим і палючим. Процес сушіння при цьому займає приблизно 1-2 тижні. При сприятливій погоді домашню курагу сушать на сонці і прибирають на ніч в ті місця, які захищені від роси та дощу.

2. У сушарках або духовій шафі. Сушарка: На початку і в кінці сушки половинки плодів витримують при низьких температурах 50-60 ° С — 2-3 години, потім температуру сушки потрібно підвищити до 65-80 ° С. Також для приготування кураги плоди можна сушити в духовці. Для цього плоди висушеного абрикоса туди поміщають на 8-10 годин при температурі 65 градусів. Ще сушать курагу на плиті або малих сушарках. Плоди для приготуванні кураги розташовують на решітках, які виготовляють з дерева або на металевих рамках, виконані густим плетінням з прутиків, дроту (на неї потрібно підстилати тканину) або пластмаси. Плоди потрібно розкласти тонким шаром і часто перевертати.

Просушені плоди слід зберігати в сухому, прохолодному місці, складеними в мішечки з щільної тканини, в дерев’яних (НЕ хвойних порід) ємностях з щільною кришкою або в картонних коробках і оберігати їх від комах.

Сушені плоди можна зберігати до двох років. Хороша здатність до набухання у воді — один з показників гарної якості кураги. Тепер ви знаєте як зробити курагу в домашніх умовах і повірте, вона вийде відмінної якості, якщо ви дотримаєтеся тих рекомендацій, що отримали.

Джерело