Холодильник сталевого кольору; оплата двох зубних імплантів; новий, з бирками і чеком, браслет із золота вагою не менше 12 грам – це був список подарунків, які мама обрала на 55-річня. Але я купила те, що сама захотіла. Ой, і крику ж буде

У мами скоро ювілей, 55 років. Дата – кругла, список бажаних подарунків – високобюджетний.

Зазвичай мамині подарункові запити входять в розумні фінансові рамки. А тут, перед ювілеєм, вона розійшлася:

  • холодильник конкретної марки з системою «ноу фрост» сталевого кольору;
  • оплата двох зубних імплантів;
  • новий, з бирками і чеком, браслет із золота вагою не менше 12 грам.

Це позиції в списку, які залишилить, з яких ми з чоловіком повинні були вибрати одну.
Коли мама складала цей шедевр, там був ще один пункт: набір посуду з дев’ятнадцяти предметів. Вона навіть марку вказала і магазин, в якому можна придбати цей набір. Джерело

За абсолютної випадковості (ха-ха), моя молодша сестра працює в тому магазині. Віка і купила нашій мамі посуд, урвавши його з 50-відсотковою знижкою всього за вісімсот гривень.

– А ти вже вибрала, що мамі подаруєш? – єхидно поцікавилася Віка.

– Так, вибрала.

– І що ж?

– Нехай це буде сюрпризом, – посміхнулася я.

– Ну скажи! – заканючила вона.

Не сказала. Вона обов’язково б всі мої слова передала мамі. Віка – ще та шпигунка, а за сумісництвом – мамина улюблениця.

На жаль, наші з Вікою діти успадкували цей поділ: син Віки Данило для нашої мами – улюбленець і найкращий онук, а мій Кирило – не приший рукав.

– Мила, я погуглив: холодильники від 20-ти тисяч. Чи не задорого? Я все розумію, ювілей, але все ж? – здивувався чоловік. – Імпланти, якщо в нормальній клініці, за 50 вийде. Може, браслет? У мене бали є. Знижка в ювелірний магазин.

– Не треба нічого. Я вже купила мамі подарунок.

Чоловік ледве за серце не взявся: як так, за його спиною була провернути така велика покупка? Він просто по маминому списку судив, ось і подумав, що я придбала одну з хотєлок майбутньої ювілярки.

– Так, заспокойся! Там, в шафі, лежить коробка з комплектом постільної білизни. Бантик на неї присобачить, букет квітів купимо. Довго не станемо засиджуватися: прийдемо, маму привітаємо, двадцять хвилин посидимо і додому, – я розповіла чоловікові про подарунок і плани на майбутній мамин ювілей.

– А ти у мене, виявляється, злопам’ятна! – посміхнувся чоловік.

– Я – не злопам’ятна. Я – справедлива!

І нехай мама скаже спасибі, що постільна білизна – нова. А чи не вже кимось використана, а потім їй подарована.

Я вже писала, що мама дуже любить Віку і її сина. А з подарунками для онуків у неї і зовсім окрема тема. Мені подарунки мама давно не дарує: каже, що грошей немає. Зате про мого сина Кирила вона «не забуває». Наприклад, одного разу вона подарувала йому снігокат. Йому тоді рік виповнився.

– Мам, а не рано? – засумнівалася я, коли вона мені зателефонувала і розповіла про свою покупку.

– Знаєш, я ось спочатку купила, а потім подумала: так, малуватий ще Кирило, щоб кататися. Ну нічого, поки на ньому поїздить Данило, син Віки. Йому якраз чотири рочки, саме час. А коли Киря підросте, то Данічка віддасть братику його річ, – розсудила мама.

Ось так. Подарунок, на кшталт, був куплений для Кирила, а користувався ним Данило. І коли снігокат потрапив до моєї дитини, він був настільки пошарпаний, що кому-небудь задарма віддати соромно було.

Мамі придумана схема сподобалася. Так моя дитина стала отримувати подарунки від бабусі «з відстрочкою»: новий велосипед, теж не за віком іменинника, спочатку обкатав його двоюрідний брат. Ролики, лижі, смартфон. Смартфон взагалі до Кирила не дожив: Данило його розбив.

Коли Кирилу виповнилося сім років, він прямо сказав: нічого йому від бабусі не треба. Точніше – речей після Дані йому не треба. Він би із задоволенням брав докочувати той же велосипед, якби він спочатку був Данін. Але Кирилу повертали типу його речі.

Читайте також: 15 років Марія чекала чоловіка з заробітків. А шукати треба було на сусідній вулиці

Коли я купила комплект постільної білизни для мами, син запропонував віддати його другій бабусі:

– Нехай спочатку бабуся Даша кілька років на ній поспить, а потім поверне власниці.
Сина я посварила: не можна уподібнюватися таким людям, як одна з його бабусь. Нехай подарунок буде не дуже дорогий, зате новий і від чистого серця.

Ванга: мама буде в люті, отримавши в якості подарунка на ювілей простирадло, підковдру і чотири наволочки, а не холодильник, оплату імплантів або золотий браслет. Нічого, позлиться і перестане. Хай подякує, що все нове.