Коли хрестити немовлят?

Хрещення — це святе Таїнство, в якому ми звільняємось від усіх своїх гріхів, народжуємося для життя духовного і святого. Під час таїнства хрещення до дитини приставляється ангел-охоронець, який потім охороняє людину протягом усього її життя. Хрещення є дуже серйозною справою, тому підходити до організації потрібно якомога більш ретельно, помисли всіх учасників обряду повинні бути щирі, прозорі і чисті. За матеріалами видання ditey.com

Чим раніше буде охрещена дитина, тим краще. Церква вважає, що новонароджених потрібно хрестити на восьмий день життя, оскільки саме в цьому віці присвятили Небесному Отцю немовля Ісуса, або ж після сорока днів, що більш поширене в даний час.

Читайте також: Молитва до Матері Божої що розв`язує вузли

Вважається, що перші сорок днів після пoлoгiв жінка, що народила, перебуває в стані фізіологічної нечuстоти, тому в храм їй ходити не можна, а в її відсутність хрещення краще не проводити. Після сорoкового дня над жінкою читається особлива молитва порoділлі, що дає їй можливість брати участь у церковних таїнствах, одним з яких є хрещення її власної дитини.

Проте багато батьків, які хрестили своїх дітей до закінчення цих сорока днів, кажуть, що самій дитині краще проходити обряд хрещення якомога раніше. Це пов’язано з тим, що новонароджені більшу частину часу сплять, а в цьому стані вони отримують не настільки сильний стрес від незнайомої обстановки і натовпу народу навколо.

Обряд хрещення можна проводити в будь-який день тижня, тут обмежень немає. Вибір дня залежить виключно від можливостей вибраного вами храму і від ваших побажань.

Перед тим як хрестити дитину, необхідно вибрати для неї ім’я.  Існує повний список їхніх імен, який називається святцями. Цей список найчастіше можна знайти в церковних календарях. Перших дітей називали на честь тих святих, пам’ять яких припадає на день хрещення. Однак це є традицією, а не вимогою. Священики завжди враховують побажання батьків з приводу імен.

Необов’язково називати дитину ім’ям одного з святих, в день поминання яких він народився, можна вибрати одне з імен святих, яких поминають за тиждень і протягом тижня після народження дитини. Якщо у батьків виникають труднощі з ім’ям, священик самостійно може визначити небесного покровителя. Найчастіше священик  керується популярністю святого, щоб дитина пізніше могла знайти життєпис людини, ім’ям якої її назвали.

День пам’яті святого, ім’ям якого назвали при хрещенні людини, вважається днем його іменин або ж днем ангела.