– Моїм родичам і друзям хтось в голову втовкмачив, що хороший чоловік на народження дитини повинен дружині шубу подарувати. А якщо не подарував – все, ганьба! І тепер дістається мені

– Мене родичі і подруги вже дістали! – скаржиться мені родичка, яка нещодавно стала мамою, в зв’язку з чим на неї обрушилася лавина непрошених порад, докорів і інструкцій про те, як правильно жити.

– Просять маленького показати або порадами вуха прожужжали? – питаю я. Джерело

– Та якби! – обурюється молода мама. – Їм всім хтось в голову втовкмачив, що хороший чоловік на народження дитини повинен дружині шубу подарувати. А якщо не подарував – все, ганьба!

– Що за умовності? – сміюся я, бо це все це дійсно здалося безглуздим і абсурдним.

– Тобі це здається смішним, а мені ось уже весь мозок вони винесли питаннями і претензіями. А у нас, по-перше, немає грошей на шубу, а по-друге, навіть якби й були, мені шуби не подобаються, я в них як ведмідь. Ну і навіщо всі ці безглузді витрати?

– А дійсно, навіщо? – цікавлюся я.

– Ну як! Щоб перед сусідами і друзями похвалитися, – відповіла мені родичка.

Я порадила їй на час скоротити спілкування з особливо нахабними родичами і друзями. На жаль, іншого способу впоратися з такими людьми просто немає. Мине небагато часу, вони знайдуть собі інше “розвагу” і забудуть про шубу.

Читайте також: Жили вони в орендованій квартирі, збирали на іпотеку. Її гроші витрачали, а його зарплату відкладали. Вже майже початковий внесок зібрали, і тут приходить її чоловік додому з роботи і заявляє: “Ти мені зраджувала, я з тобою розлучаюся”

Деяких людей хлібом не годуй, але дай поколупатися в справах іншої сім’ї. Ніби без них не вирішать, що кому і коли дарувати. Звичайно, добре, коли чоловіки дарують на народження дітей квартири, машини, діаманти і шуби, але, по-перше, такі можливості є не у всіх, а по-друге, навіть при наявності можливостей зовсім не обов’язково робити “як у всіх” і “щоб не гірше”. Дорослі люди завжди живуть своїм розумом.