fbpx

Мудрі думки та дієві поради батькам від Масару Ібука, які допоможуть правильно виховати дитину

Масару Ібука завжди цікавився вихованням дітей.  Він створив власну концепцію навчання дітей з раннього віку. Заснував організацію “Японська асоціація раннього розвитку”. Написав книгу “Після трьох вже пізно”. У ній розповів про розвиток здібностей дітей у віці від 9 місяців до 3 років.

Поради батькам щодо виховання дітей

Читайте також: Топ 10 найкращих книг про успішне виховання дитини

Дуже сильна і цікава книга. Автор намагається дати добру настанову батькам на виховання дітей.

1. Для дітей немає поняття «просте» і «складне». Все для них нове.

2. Основна частина людського мозку розвивається у віці до 3-ох років, тому багато інформації дитині легше засвоїти у цьому віці.

3. Не «засипайте» дитину іграшками. Вона або розгубиться, або їй набридне бавитися ними.

4. Коли в дитини обмежена кількість іграшок, вона шукає різні способи як їх використати і як ними бавитись. Таким чином дитина розвиває свою уяву.

5. При виборі іграшки ставте собі питання: «Які навики буде отримувати дитина бавлячись іграшкою?» Краще купувати іграшки з елементами за допомогою яких можна щось змайструвати( наприклад, конструктор). Тут дитина окрім іграшки, яку змайструє собі сама, отримає ще й корисні навики.

6. Розвивайте в дитини любов до мистецтва. Це допоможе виховати гармонійну особистість. (Вмикайте дитині класичну музику, оточуйте витворами мистецтва, показуйте репродукції картин). Помилкою, вважає автор, давати дітям слухати тільки дитячі пісеньки і розглядати примітивні малюнки.

7. Виховання дитини – це непроста справа, не треба нею легковажити.

8. Виховуючи дитину, ви робите найважливішу справу в своєму житті.

9. Даруйте дитині любов, турботу і час.

10. Зазвичай, в дитинстві все дається легше ніж згодом. Наприклад: гра на фортепіано, скрипці чи вивчення іноземних мов.

11. Навіть для найменшої дитини, оточення відіграє значну роль у розвитку. Тому речі, які оточують малюка, мають бути яскраві і різноманітні. Більше носіть дитину на руках, щоб вона могла пізнавати довколишній світ. Їй все надзвичайно цікаво.

12.Не бійтеся перевантажити дитину інформацією, коли вона робить щось з цікавістю – це не складно.

13. Не заставляйте дитину, зацікавте її.

14. Фізичний розвиток і рух має великий вплив на розвиток здібностей.

15. Характер дитини формується до 3-ох років. Тому дисциплінуйте її тоді, а не в той час, коли готуватимете до школи.

16. Діти до 3-ох років намагаються уподібнитися дорослим чи іншим дітям. Враховуйте це, коли щось робите, щоб вчинки не розбігалися зі словами. Дитячий колектив має вплив на дитину. Тут є і позитив і негатив.

17. Друга дитина завжди спритніша чи швидше розвивається, через те що тягнеться до старших.

18. Ранній розвиток – це дати дитині можливість максимально розвинути свої задатки.

19. Тренуйте пам’ять дитини, запропонувавши їй вивчити короткі вірші. Пам’ять – це механізм, який ржавіє коли його не використовують і не тренують.

20. Не “сюскайте” з дитиною. Розмовляйте з дитиною дорослою мовою від самого народження. Вона все розуміє. Якщо говорити на “дитячій мові”, у дитини можуть не сформуватися правильні розмовні навички.

21. Оточіть дитину кращими проявами людства. Слухайте класичну музику, показуйте твори мистецтва, читайте художню літературу. Це формує естетичний смак та характер дитини.

Джерело

You cannot copy content of this page