fbpx

Нікель і не тільки. Чому з’являється алергія на біжутерію

Біжутерія доступна за ціною, але іноді недоступна з інших причин: деякі не можуть носити прикраси з недорогоцінних металів без ризику покритися червоними  плямами. Алергія?

Сережки, кільця, пряжки – все це може викликати алергічну реакцію, якщо зроблено з металевих сплавів з присутністю нікелю, хрому, кобальту, молібдену. Особливо багато претензій до нікелю.

Про алергії на метали дізнаються, як правило, раптово: можна місяцями носити прикрасу, не знімаючи, і одного разу раптом відчути свербіж. У місці дотику шкіра червоніє, опухає, починає свербіти, з’являються дрібні бульбашки, а потім скоринки і лущення.

Зіткнувшись з цим в перший раз, люди лякаються: сверблячі плями, наприклад, на шкірі живота наводять на думки швидше про коросту, ніж про реакцію на пряжку ременя або заклепку на брюках. Насправді це контактний дерматит. За даними лікарів, при контакті з никельвмісними сплавами він виникає у 30 відсотків людей. У жінок чомусь частіше, ніж у чоловіків.

Читайте також: – Мамо. Він посміхнувся і, зітхнувши, закрив очі навіки. А десь далеко біля будинку сиділа літня жінка

На перший погляд вирішити проблему алергії на метали просто: не носити те, що її викликає. В реальності ж – зовсім нелегко, тому що той же нікель всюди: це не тільки біжутерія, а й блискавки, гудзики, ключі, застібки на джинсах, посуд, монети.

З нікелем можна зіткнутися навіть в тому випадку, якщо носити тільки дорогоцінні метали, – цим і пояснюється алергія на обручки, що дивує господинь прикрас. Для підвищення міцності до золота додають інші метали, в тому числі і нікель (якщо на прикрасі стоїть 585-я проба, це означає, що золоте воно лише на 58,5 відсотка).

На жаль, припинення контакту з алергеном – головна умова, з якої починається лікування алергії будь-якого виду. І якщо зняли кільце або сережки, не чекайте, що неприємні відчуття пройдуть за пару днів – дерматит в цьому випадку може затриматися на 2-3 тижні.

З проблемами стикаються і ті алергіки, хто потребує протезуванні зубів і ортодонтії. Нікель використовується для виготовлення коронок і брекетів. Якщо коли-небудь виникали алергічні реакції на метали, потрібно обов’язково довести до відома лікаря, а він, у свою чергу, нехай повідомить про те, з якого сплаву зроблені коронки. Перед установкою потрібно зробити алергопроби, щоб уникнути проблем.

Людям з алергією на нікель показана спеціальна дієта: треба виключити плавлені сири, вівсяні пластівці, будь-яку випічку з додаванням вівса, шоколад, копчену рибу, майже всі горіхи, вишню, кукурудзу, помідори, сою, какао, зелений чай, спиртне. Кислі продукти (ягоди, цитрусові, кислу капусту) потрібно їсти якомога рідше, а готувати по можливості в скляній, глиняній або емальованому посуді

Джерело

You cannot copy content of this page