fbpx
Рецепти

Огірки за цим рецептом, ніколи не стають м’якими, довго зберігаються і мають неймовірний смак. Щороку тільки так і консервую

У традиційних рецептах консервантом виступає сіль крупного помелу. Її високі концентрації в розсолі з урахуванням грамотно проведеної первісної стерилізації банок стримують розвиток шкідливої мікрофлори. Але іноді все ж відбувається здуття банок, помутніння розсолу, огірки всередині при цьому швидко перетворюються в м’якушки, внаслідок чого повністю зникає їх характерний хрускіт. Джерело

Щоб звести можливі втрати заготовок при зберіганні до мінімуму, до складу розсолу слід додати всього близько 1-2% горiлки. Такої кількості цілком достатньо для гальмування процесів бродіння, але при цьому продукт не набуває скільки-небудь значущих aлкoгольних характеристик.

Всі солять огірки по-різному, наш рецепт з горiлкою наступний:

На дно з-літрової банки попередньо вимитої, стерилізованої і висушеної кладемо 1 лист хрону.

Слідом додаємо 5-7 листів чорної смородини.

Далі йде 1 кріп разом з парасолькою і стеблом (стебло ріжемо на невеликі частини). Часнику кладемо 4 зубчики.

Огірки перед засолкою вимочуємо у воді протягом 2-4 годин (це важливо для хрускоту), а потім зрізаємо у кожного з обох сторін кінчики. Вниз банки намагаємося покласти ті плоди, що побільше, а зверху — ті, що менші.

Зверху знову додаємо листя хрону, пару листків смородини, насипаємо 3 ст. л. солі крупного помелу, кладемо марлю.

У такому вигляді наші огірки стоять при кімнатній температурі рівно 3 дні. Періодично з марлі треба знімати ложкою пінку, яка утворилася.

Після цього розсіл зливаємо в невелику каструльку, доводимо до кипіння і тримаємо на повільному вогні буквально 3-4 хвилини.

Читайте також: Смачно, швидко і просто – помідори консервовані з яблуками здивують вас оригінальним смаком

Додаємо в банку 50 мл горiлки, зверху відразу ж заливаємо гарячий розсіл з каструлі і, не втрачаючи часу, закатуємо кришки. Перевіряємо герметичність, перевертаючи банки. Після повного охолодження заготовки прибираємо на зберігання.

Тепер трохи пояснень, чому ми кип’ятимо. Багато рецептів ігнорують кип’ятіння повністю, але ця додаткова міра вкрай важлива для надійної стерилізації. Просто солі і горiлки може виявитися мало для того, щоб огірки не псувалися.

You cannot copy content of this page