fbpx

П’ять основних якостей успішної дитини

Щоби бути успішним у житті, ви повинні бути задоволені собою як особистістю. Набуття якостей, описаних у статті, допоможе вашій дитині стати успішною людиною.

Самооцінка та самоповага

Насамперед ваша дитина повинна цінувати себе як особистість. Якщо вона не знає про свою цінність, усе інше вже не має значення. Самоповага – це основа її існування. Самооцінка ж стоїть на другому місці за важливістю. Від того, як ваша дитина цінує власні здібності, буде залежати, як вона буде використовувати їх у подальшому.

Коли ваша дитина дізнається про власну цінність і цінність своїх здібностей, вона зможе розвивати такий підхід, як «можу й роблю». Вона буде відчувати себе здатною та гідною любові. Вона не буде боятись припускатися помилок, бо зрозуміє, що це природно, адже будь-яка важлива справа так чи інакше містить у собі певний ризик помилки, і це нормально.

Важливий нюанс: у ранньому віці дитини ви єдина опора, будівельник та охоронець її самооцінки. Коли вона подорослішає, то почне перекладати деякі з перерахованих ролей на своїх однолітків та інших дорослих.

Бажання вчитись

Без бажання та готовності до навчання життя для дитини стане щоденною боротьбою. Діти, які не бажають учитися (справа не тільки в набутті академічних знань), замикаються в собі. У них відсутні соціальні навички, притаманні одноліткам, і часто з часом такі діти стають вигнанцями.

Дитину, яка готова вчитись, ніколи не зупинить жодна перешкода на шляху. Вона буде сприймати ці перепони як завдання, які потребують вирішення, а не як шлагбаум, який змушує її повернути назад. Дитина буде у змозі шукати відповіді на свої запитання та знаходити їх.

Здатність любити

Успішним дітям необхідно любити та бути коханими. Це основна потреба кожної людини. Маючи любов в якості міцної основи свого життя, успішна дитина буде дивитися на зовнішній світ з надією. Вона буде нести радість у своєму серці та захоче зробити свій внесок у розвиток суспільства.

Діти, які здатні любити, оточують себе людьми, яким також притаманна ця риса. Розвиваючи в дитини здатність до цього почуття, ви даруєте їй стосунки, зігріті любов’ю протягом усього життя. Як людина з високою самооцінкою та самоповагою, вона буде шукати та притягувати людей, подібних собі.

Позитивний характер

Запорукою майбутньої успішності дитини є сформований характер з рисами, які сприятимуть появі довіри оточуючих. Виробити його вона зможе, поступово беручи на себе відповідальність і виконуючи свої зобов’язання. Робота над розвитком власного характеру додасть дитині стійкості, навчить цінності копіткої роботи та завзятості.

На шляху до успіху також дуже важливі маленькі деталі характеру й особистості дитини. Хороші манери, делікатність і чемність – це дуже важливий аспект, якого слід навчати своїх дітей. У свою чергу, залучення до спортивних ігор і змагань навчить дитину грати об’єктивно, чесно, за правилами. Прагнення допомагати іншим людям навчить її цінувати те, що вона має.

Життєстійкість (адаптивність і гнучкість)

Щодня ваша дитина зіштовхується принаймні з одним завданням, швидше навіть з кількома. Щоби стати успішною, вона повинна бути у змозі прийняти будь-який виклик і впоратися з ним. Вона також повинна вміти підніматись, оговтуючись від будь-яких можливих поразок.

Життєстійкі діти спокійно сприймають невдачі та роблять спробу домогтись успіху знову і знову. Вони більш терпимі до розчарувань, контролюють свої емоції та стримують певні порухи, а також здатні при необхідності відкладати задоволення своїх потреб. Вони охоче опановують навички вирішення проблем і прийняття рішень. Також для ефективної взаємодії з іншими людьми успішній дитині дуже потрібна гнучкість. Вона повинна вчитись мистецтва компромісу та вміти приймати певні вимоги, які ставить перед нею суспільство.

Розглянемо маленький приклад: у суботу вам необхідно відвести сина та доньку на тренування, початок занять у них в один і той же час, але спортивні школи знаходяться в різних районах міста, також і після занять вам необхідно забрати їх в однаковий час. Ви пропонуєте компроміс, який полягає в тому, щоб одну дитину привезти раніше й пізніше забрати іншу. Так ось, дитина, схильна до гнучкості в пошуку рішень, визнає такий компроміс справедливим і змириться з тим, що їй доведеться трохи почекати або початку тренування, або вас уже після нього.

Читайте також:Батькам на замітку! Помилкові погляди на розвиток дітей

Джерело.

You cannot copy content of this page