Простий спосіб перетворити незадоволену дитину в грайливого веселуна – дідусь впорався за хвилину

Років до тридцяти я дуже любив святкувати свій день народження. Поки не зрозумів, що це зворотний відлік.

Моя мама збирала родичів і влаштовувала прийоми в мою честь. У неї навіть був фірмовий тост: вона щороку піднімала келих за те, якою противною дитиною я ріс і яким прекрасним виріс. Правда, з трихвилинного тосту частина про противну дитину займала 2 хвилини 40 секунд, а дифірамби – всього 20 секунд.

Простий спосіб перетворити незадоволену дитину в Веселуна

Основним атрибутом противного Олежки, за спогадами матінки, було незадоволене обличчя. Навіть не так. “Вічно незадоволене обличчя” – так вона говорила. За її словами, я навіть сміявся з незадоволеним обличчям.

На моєму обличчі ріс кактус. Замість обличчя я носив чорнослив. На моєму обличчі жив ослик Іа-Іа. Моє обличчя вміло згортатися їжаком.

А у мого тата на цей рахунок була своя історія

Одного разу я приїхав на вихідні в гості до бабусі і дідуся, батькових батьків. Я увійшов в їх квартиру з такою фізіономією, як ніби приніс їм звістку про початок ядepнoї вiйнu. Їх кіт в останній раз нявкнув і пішов вiшaтuся з туги.

У коридор з кімнати грандіозно виплив дід. Він завжди так з’являвся.

Бабуся і мама метушилися навколо мене, стягуючи з принца верхній одяг. Я застряг в незграбній позі. Бабуся тягнула мене за один рукав, мама – за інший. Мама нервувала і бурчала, що я знову приїхав до родичів з незадоволеним обличчям, тому сіряк і не знімається (така кармічна теорія). Вона вимагала у мене негайно зняти незадоволене обличчя і надіти задоволене.

Тим часом дідусь підійшов до мене, сів переді мною навпочіпки (а це був смepтeльний номер через його зайвy вагy і хворi колінa) і взяв мене за обличчя.

Поки бабуся з мамою намагалися вiдiрвати мені руки, дід великими теплими пальцями примусово випростав суворі складки моєї невдоволеної фізіономії. Він пройшовся своєю широкою долонею по моєму обличчю, як праскою, і повернув мій скептичний рот від вуха на місце під ніс.

В якості останнього штриха дід розтягнув краї мого ротe в усмішку. Тут і жінки якраз нагодилися, і я з веселим писком вилетів з сіряка.

Читайте також: Як не зіпсувати відносини з дитиною? Два кроки до примирення

Мама і бабуся одночасно здригнулися: я стояв посеред коридору і посміхався.

“Ну ось, – зауважив дідусь філософськи, – а ви говорили” незадоволене обличчя, незадоволене обличчя”. Веселун!”

Автор: Oleg Batluk