Пряний, гостренький і хрусткий маринований часник! Взимку своїм смаком порадує любителів гострих страв

МАРИНОВАНИЙ ЧАСНИК зубчикими на ЗИМУ.Джерело:

Виходить гостренький, хрусткий, пряний. Добре подати до будь-якого м’яса. Хтось вважає за краще під гopiлoчку, вicкi.

Інгредієнти:

Часник – 500 гр.,
Кріп за смаком,

Листя смородини – 3 шт.,
Перець гострий стручковий за смаком,
Петрушка за смаком

Читайте також:Консервовані баклажани з майонезом з грибною приправою. Один із кращих літніх рецептів

Маринад – варіант№1:

Вода – 0.5 л.,
Сіль – 1 ст.л.,
Цукор – 1 ст.л.,
Столовий оцет – 3 ст.л.,

Лавровий лист – 3 шт.,
Запашний перець – 6 шт.,
Перець горошком – 10 шт.,
Гвоздика – 1 шт.,

Маринад – варіант№2:

Вода – 0.5 л.,
Сіль – 40 гр.,
Цукор – 40 гр.,
Столовий оцет – 40 мл.,

ПРИГОТУВАННЯ:

Крок 1. Часник добре  брати молодий, але можна і просто з нового урожаю. Якщо будете купувати, беріть часник із залишками корінців. Це узбецька мудрість, такий часник не буде синіти і зеленіти, як китайський часник, відрізнити його можна якраз по зрізаним корінцях.

Підготувати продукти для маринаду:

1.Часник очистити і добре промити прохолодною водою. Зелені краї і пошкодження – зрізати. Також промити всю ароматну зелень.

2.Підготувати банки: – Промити їх питною содою, добре прополоскати під протічною водою. Мокрими поставити в холодну духовку горлишком вниз, також розкласти кришки. Включити на 150 градусів, після досягнення заданої температури стерилізувати банки 0,5 л – 10 хвилин, 1 л – 15 хвилин. Цей спосіб стерилізації найзручніший і не підводить.

3.Для даної заготовки зручно використовувати баночки 0,250 л. На дно ставимо лист смородини, кріп, потім часник. Між шарами ставимо колечка перчика, ще зелень, зверху кріп. Киплячою водою запити баночки, щоб перелилися, накрити стерильними кришками і дати постояти 5-7 хвилин, потім злити в каструлю.

4.Готуємо маринад: – У злиту воду додати 0,5 склянки окропу, ставимо перець, гвоздику, лавровий лист і дати закипіти. У киплячу воду додати сіль і цукор, дати покипіти 2 – 3 хвилини і додати 9% оцет з розрахунку 1ст.л. на баночку в кінці кипіння.  Оцет можна наливати і прямо в баночку .

5.Готовий киплячий маринад відразу залити в баночки з переливом і закрутити. Буває маринад википає і його трохи не вистачає, просто долийте окріп. Перевірте герметизацію.

Витерти баночки начисто, перевернути на кришку і залишити остигати під одіялом. Зберігати в холодильнику, готовий буде через місяць. Виходить 3 баночки по 0,250 л, але це залежить від розміру зубчиків часнику.

Описано використання маринаду за варіантом №1. За смаком часник є більш гострим…Смачного!