fbpx
Життя

Приголомшливий лист про кохання, підтримку та віру Синові

Великий письменник і нобелівський лауреат Джон Стейнбек написав своєму сину, проникливий лист, повний любові і мудрості.

Джон Стейнбек відомий як автор шедевральных книг «На схід від Едему», «Грона гніву» та «Про мишей і людей». Але крім цього, Стейнбек був вельми плідним майстер епістолярного жанру.

І один з цих листів — це відповідь Стейнбека старшому синові  в якому підліток зізнався, що відчайдушно закоханий в дівчину по імені Сьюзен. Слова Стейнбека-батька сповнені любові, мудрості, ніжності, оптимізму, нескінченної прозорливості. Як було б здорово, якщо б кожен з нас, будучи вперше закоханим підлітком, отримав такий лист від батьків.

Нью-Йорк

10 листопада 1958 року

Дорогий Том

Ми отримали твого листа сьогодні вранці. Я відповім, що з цього приводу думаю я, а Елейн (мама), звичайно ж, напишу тобі свою точку зору.

По-перше, якщо ти закохався, це добре, це найкраще, що може трапитися з кожним. Не дозволяй нікому зробити це почуття дрібним або незначущим.

По-друге, є кілька видів любові. Одна з них — егоїстична, жорстока, жадібне почуття, яке використовує любов, щоб підкреслити власну важливість. Це потворний і знівечений вид любові. Інший вид допомагає відкрити в тобі все найкраще — доброту, увагу, повагу — повага не в плані манер і поведінки, а повага куди більш значуща, визнання іншої людини унікальним і цінним. Перший вид любові може зробити тебе хворим, маленьким і слабким, а другий може вивільнити в тобі силу, мужність, доброту і навіть мудрість, про існування якої всередині тебе ти навіть не знав.

Але я не думаю, що ти питаєш мене про те, що ти відчуваєш. Ти і сам знаєш це краще, ніж хто-небудь інший. Ти хотів, щоб я допоміг тобі зрозуміти, що ж з цим робити, і ось що я можу тобі сказати.

Відчувати блаженство, радість і подяку.

Запам’ятай Вона найкраща і найкрасивіша. Постарайся бути гідним її.

Якщо любиш когось- немає нічого страшного в тому, щоб сказати про це. Але тільки ти повинен пам’ятати, що деякі люди дуже сором’язливі, і іноді треба з цим рахуватися.

Дівчата знають, або відчувають те, що ти відчуваєш до них, але зазвичай вони хочуть почути це від тебе.

Трапляється, що твої почуття виявляються без відповіді з тієї чи іншої причини, але це не робить їх менш цінними та гарними.

І нарешті, я розумію, що ти відчуваєш, бо теж люблю, і я радий, що ти любиш.

Ми будемо раді зустрітися зі Сьюзен, ми з задоволенням приймемо її. Елейн про все подбає. Вона теж знає багато про кохання і, може бути, вона допоможе тобі краще, ніж я.

І не турбуйся про втрати. Якщо це правильно, це відбувається. Головне, не поспішати. Ніщо хороше не зникає.

З любов’ю,
Па

Читайте також: Лист мудрої жінки молодим дівчатам

Джерело.

You cannot copy content of this page