Що таке “токсичні” батьки: відповідь психотерапевта як не варто вести себе з дітьми

Усі батьки припускаються помилок . Більшість дітей можуть спокійно перенести напади гніву батьків, якщо вони також отримують багато любові і розуміння. Проте “токсичні” батьки завдають шкоди дітям постійно, їх поведінка практично не змінюється, пише 24tv.ua.

Найчастіше діти думають, що зробили щось погане, раз так розлютили батьків. Діти вважають, що це вони винні і заслуговують покарання. Вони не знають, що батьки можуть вести себе інакше.

Виростаючи, діти продовжують нести тягар провини, часто у них спотворене сприйняття себе і занижена самооцінка, йдеться у книзі психотерапевта Сьюзан Форвард “Токсичні батьки”.

Ознака “токсичних” батьків – коли діти продовжують перебувати під їх впливом, навіть якщо батьки померли.

Читайте також: Чому ми залежні від чужої думки та як це змінити

“Токсичні” батьки не демонструють розуміння, схильні сприймати дитячу непокору і прояв індивідуальності як персональну атаку і напад на них самих. Таким чином вони намагаються загальмувати розвиток дитини, уявляючи, що роблять це з кращих спонукань.

Такі батьки вважають, що загартовують характер дитини, проте насправді тільки руйнують її самооцінку. Для них незалежна дитина – це так, наче залишитися без руки чи ноги, тому вони вважають своєю метою зберегти важелі впливу на своє маля.

Подібні стосунки позбавляють ідентичності дитини, оскільки вона не бачить себе відокремлено від батьків.