fbpx

Сьогодні велике свято – Воскресіння Христове: що має зробити кожна жінка, щоб весь рік був вдалим, а рідні здорові та щасливі

Безсумнівно, для кожної віруючої людини Великдень – найрадісніша і довгоочікувана подія. У це свято християни завершують Великий піст і відзначають чудове Воскресіння Ісуса Христа. У давні часи ця подія також пов’язували з настанням весни і пробудженням природи. Джерело

Що можна робити в Великдень

У 2019 Великдень відзначається 28 квітня. Однак великодня служба почалася ще ввечері в Страсну суботу і тривала до двох-трьох годин ночі. Відвідування церкви не є обов’язковим, але в цей світлий день православній людині важливо перейнятися радістю події і звернутися до Господа, і краще зробити це в стінах храму. У саме свято навколо церков здійсниться хресний хід, в якому зможе взяти участь кожен бажаючий.

У Великдень завершується сорокаденний Великий піст. У цей день віруючі можуть не обмежуватися пісною їжею і приготувати на святковий стіл улюблені страви. На святковому столі можуть знаходитися будь-які безалкогольні напої і кагор. Головне – знати міру, адже пuяцтво – стpaшний гpіх.

Свято за традицією відзначають всією сім’єю. Якщо ж вас запросили в гості, обов’язково придбайте подарунки для всіх домочадців. Як пасхального презенту можна подарувати кошик з крашанками, пасками та іншими частуваннями. У Воскресіння Христове необов’язково підносити в дар дорогі речі, головне, щоб подарунок вручався від душі.

Замість привітання до Великодня прийнято христосуватися. При зустрічі необхідно сказати: «Христос Воскрес!» І триразово поцілувати людини. У відповідь потрібно говорити: «Воістину Воскрес».

Воскресіння Христове – день добра і примирення. 28 квітня необхідно подавати милостиню, допомагати ближнім і просити вибачення. Відпускаючи образу, ви звільняєте душу від важкого вантажу, а значить, міняєте своє життя на краще.

Що не можна робити 28 квітня

Готуватися до Воскресіння Христового прийнято під час Страсного тижня, так як до Великодня заборонено займатися прибиранням, пранням, шиттям й іншими домашніми справами. Під забороною знаходиться будь-яка важка робота по дому.

Читайте також: На Великдень небо відкрите і чути кожне слово віруючого: Якщо бажаєте щастя, удачі, достатку та благополуччя в родині – читайте ці сильні молитви саме сьогодні

Заборонено сідати за святковий стіл у старому, рваному і брудному одязі. Згідно з традицією, перед Великоднем прийнято купувати або самостійно шити речі для пасхального свята, щоб весь рік жити в багатстві і добробуті.

У деяких сім’ях склалася традиція на Великдень відвідувати кладовище і забиратися на могuлах. Священнослужителі стверджyють, що відвідати могили близьких краще в Радоницю, щоб не затьмарювати Світлу Пасху сумом і скорботою.

28 квітня не можна лаятися, сваритися, ображати інших людей і лихословити. У цей день необхідно бажати оточуючим добра і говорити тільки теплі слова, і тоді щастя буде супроводжувати вам весь рік.

You cannot copy content of this page