fbpx

Таїнство причастя: що можна і не можна робити причащаючи дитину

Сповідь і причастя – це одні з головних таїнств в християнстві. Воцерковлені батьки, які регулярно ходять до храму, знають, коли і як треба відвести дитину до причастя. Ті ж мами і тата, хто далекий від справ церковних, про причастя часто дізнаються лише під час хрещення.

Але як це зробити правильно, і взагалі для чого потрібен цей ритуал? Якщо говорити просто, таїнство причастя – це залучення дітей до церкви, Бога, добра. Під час ритуалу дитину підводять або підносять до Чаші і священик дає Частинку причастя.

При цьому багато батьків помічають, що причастя сприятливо впливає на малюків: вони стають спокійнішими, умиротвореними, краще їдять, показують успіхи в навчанні і навіть рідше хворіють!

Вважається, що часте регулярне причастя дитини може очистити його від деяких гріховних спадкових схильностей. Без Святого Причастя душа дитини позбавлена ​​сильного захисту. До речі, один з головних обов’язків хрещених батьків – приводити своїх хрещеників в храм до Причастя.

Що треба обов’язково зробити під час підготовки до таїнства

Якщо вашій дитині 5 років і більше, з нею варто поговорити, пояснивши, в який храм і чому ви відправляєтеся. При цьому бажано розповісти, що там буде багато діток.

Діти до 7 років можуть їсти перед причастям. Після 7 років діти приймають причастя, як і дорослі, натщесерще.

Дітям старше 7 років слід сповідатися перед причастям. Малюки до 7 років вважаються немовлятами і можуть до причастя йти без сповіді.

Діткам на грудях складають руки хрестоподібно: права зверху лівої.

Дітки після 5 років можуть самі підходити до батюшки, крихіток тато або мама садять на праву руку, а немовлят кладуть на праву руку головою і підносячи до Чаші.

Після слів батюшки: «Причащається раб Божий …» треба назвати ім’я дитини, яке дано йому при хрещенні.

Що не можна робити

Після Причастя не можна розмовляти: діток підводять до спеціального столика, де можна запити причастя і взяти шматочок проскури.

Безпосередньо перед Причастям діткам не можна давати соску, щоб жодна крапля Причастя не пролилася.

Під час підготовки до Причастя не можна сміятися і голосно розмовляти.

Також необов’язково з дітками приходити до початку служби в храм до 8.00 або 8.30. Причастя дітей зазвичай починається через півтори години від початку літургії.

Читайте також: Хресні батьки: кому не можна ставати хрещеними

Джерело.

You cannot copy content of this page