fbpx

Ці речі формують її самооцінку: виховуємо донечку правильно

Виховання дочки – дуже тонкий та трудомісткий процес, у якому можна зробити багато помилок. Здавалося б, головне – щоб дівчинка росла слухняною, скромною, стриманою і порядною, особливих зусиль не слід докладати. Але все ж кожна людина – особистість, і не можна виховувати всіх однаково за шаблоном.

Ось яких головних помилок не варто допускати, пише Все для дітей

Боятися виховати надмірну жіночність в дівчинці

Цю помилку дуже часто робить мама, яка виховує дитину одна. Жінка, трохи розчарувалася в житті і в чоловіках, вважає, що і її дочка не повинна бути занадто вразливою, розчулюватися всьому з приводу і без, та й жіночність дівчині зовсім ні до чого. Такі мами розглядають жіночність – як прояв слабкості. Однак це не так, бути жіночною – означає вміти старанно вести господарство, вміти бути лагідною, м’якою і турботливою дружиною. Більше того, більшість психологів впевнені, що саме цю якість слід прищеплювати дівчинці в першу чергу.

Паралельно з цим необхідно розвивати почуття власної гідності, щоб, незважаючи на жіночність і ніжність, дівчинка могла за себе постояти і знала, коли це слід робити. Краща якість, яку ви можете подарувати дівчинці – це розбиратися в людях.

Вимагати від дитини того, чого ви не домоглися самі

Кожен батько хоче, щоб його дитина була краще за нього самого, домоглася в житті того чого не зміг домогтися сам – така собі вдосконалена копія. Але запам’ятайте: дитина завжди буде слідувати вашому прикладу, і якщо ви будете постійно щось не аргументовано вимагати – ви досягнете лише протесту з її боку.

Виростити дитину можна тільки шляхом власного прикладу. Чадо буде наслідувати батьків з ранніх літ. Якщо ви займаєтеся спортом, він теж буде прагнути бути схожим на вас. Тому перше, що рекомендуємо – не відкладати знайомство із книгами. Прищеплюйте дівчинці любов до літератури з раннього віку, так як у підлітковому це буде зробити набагато складніше. Звичайно, мова не йде про любовні романи, в яких на перший план виноситься хіть, любов, пристрасть і почуття. Підбирайте класичну літературу, в якій завжди присутня мораль. Цікавтеся, що подобається вашій дитині і разом вибирайте книги, а потім обговорюйте прочитане. Такий діалог дозволяє не лише проводити більше часу разом, але й розвиває аналітичні здібності у дитини.

Постійна критика дівчинки з боку батька

Цей пункт дуже важливий у вихованні доньки. Конструктивна критика в необразливій формі має місце бути. Виховувати з дівчинки принцесу – теж не найкращий варіант. Але в розмові з донькою необхідно бути дуже уважним до своєї мови, акцентувати увагу більше на її позитивних сторонах, частіше хвалити.

Ці речі формують її самооцінку і ставлення з чоловіками з дитинства. А як відомо, дівчатка все життя підсвідомо шукають чоловіків схожих на тата.

Читайте також: Жіночі імена-обереги: 10 найсильніших імен для дівчаток

You cannot copy content of this page