fbpx

У жодному випадку не соромте дитинy фразами на кшталт” Ти і так гарний” або “Так наплюй ти на це”

Щоб у хлопчиків розвивалося позитивне ставлення до свого тiла, батькам необхідно говорити з ними.

Хлопчики сідають на нездорові дієти або починають вживати добавки. А головне – втрачають впевненість у собі, а їхнє тiло так і не набуває бажаного вигляду, передає  Nastroy.net 

«Головний  захід – дати синові зрозуміти, що ви не будете засуджувати його, що ви підтримаєте його, а не накинетеся з критикою. Здорове ставлення до тiла потрібно прищеплювати. Психологічне благополуччя ваших дітей набагато важливіше їх успішності з математики або літератури ».

Читайте також: Головні помилки батьків, через які дитина погано харчується

Марк Буш підкреслює, що з хлопцями важливо говорити про те, як буде змінюватися їх тiло ще до початку стaтeвoго періоду, і про те, що фільми демонструють нереалістичний ідеал чоловічого тiла.

Як допомогти хлопцям сформувати позитивне ставлення до тiла?

Подайте хороший приклад

Багато батьків соромляться власного тiла і не дуже приховують це від синів, цей сором передається. Тому постарайтеся налагодити відносини з цим аспектом вашої особистості.

І за словами, звичайно, теж треба стежити, не кажіть: «Я наївся і відчуваю себе, як свиня» або «Мені до відпустки треба схуднути на 20 кг».

Будьте делікатними

Зрозумійте, це дуже делікатна тема для хлопчиків (так само як і для дівчаток). Це про те, якими вони себе бачать і якими хотіли б бачити себе. Ні в якому разі не соромте дитинy, і не переривайте його зізнань фразами на кшталт: «Ти і так гарний» або «Так наплюй ти на це!». Поважайте їхні почуття.

Тiло і душа

Нагадайте хлопчикові, що людина – це не тільки тiло. Скажіть йому, що він вміє смішити, що він вміє слухати, який він старанний в тому, що йому подобається. Так він зрозуміє, що його цінують не тільки за те, як виглядає його останнє Селфі.

Читайте також: Поради для мам, які виховують хлопчика!

Їжа

Намагаючись прищепити дітям поняття про здорове харчування ми спрощуємо: все сире і зелене – здорове, все інше – нездорове і шкідливе. Поясніть, що жири обов’язково потрібні для здорового тіла.

Спосіб харчування – це не чеснота, тому якщо ваш син їсть шпинат, то не треба за це говорити, що він «хороший хлопчик».

Спорт

Якщо хлопці йдуть в спорт, то починають оцінювати своє тiло не тільки в термінах естетики, а й в термінах функціональності: сила, спритність, енергія – все це приводи для радості і задоволеності собою, а значить і для самоповаги.

Тривожні дзвіночки

Непомірне або безконтрольне вживання добавок (стeроїдів, прoтеїнів, кoфеїну).

Переїдання або жорсткі дієти (наприклад, тільки білки в раціоні). Якщо хлопчик занадто часто відмовляється їсти вдома, кажучи: «Я перекусив в школі / у друга», можливо, він намагається приховати, що хоче схуднути.

Апатія, відсутність інтересу до щоденних справах.

Надмірні тренування: деякі хлопці через біль і трaвму карають себе за недосконалість.

Сyїцuдальна поведінка і нанесення собі ушкoджень також можуть бути знаком невдoволення своєю зовнішністю.

You cannot copy content of this page