fbpx

Виховання: як правильно мотивувати дитину

Кілька порад для правильної мотивації вашого малюка:

Винагорода

Якби дорослим хтось платив за те, що вони тренуються, випивають на ніч склянку теплого молока і не вередують в літаку … Вчені говорять, що винагороди для дітей – один з варіантів мотивації, але використовувати цей метод постійно не можна. Справа в тому, що є зворотна сторона. По-перше, поведінка стає залежною від винагород і припиниться, коли винагороди припиняться.

Менше “має” і “потрібно”

Коли малюк чує, що він щось повинен зробити або йому щось потрібно зробити, відразу виникає протест, хочеться зробити навпаки, як мотивувати дитину? Запропонуйте разом весело провести час, прибираючи в кімнаті або готуючи смачну вечерю, вирішуючи завдання і т.д.

Робота з власної волі і похвала

Будь-яка діяльність повинна щось приносити, для дітей важливо, що їх цінують батьки, цінують їхню працю і бажання. Почистила зуби сама? Розумниця! Дайте можливість дітям вибирати “роботу” з власної волі, а потім обов’язково хваліть і промовляйте про успіхи – це завжди надихає!

Почуття майстерності мотивує

Вам подобається, коли ви маєте перемогу? Звичайно, це мотивує рухатись далі. Те ж саме відбувається і з дітьми, якщо вони знають, що в чомусь кращі, готові відточувати ще майстерність. Але ви повинні пояснити, що майстерність досягається не відразу, а крок за кроком. Великого результату повинні передувати маленькі перемоги. Якраз останні і варто виписати на листок паперу, так дитині буде  зрозуміліше, чого він вже зміг досягти.

Приклад для наслідування

Діти – відображення звичок батьків. Не можна дитині розповідати про світле майбутнє в спорті, коли самі й дня не бігали або не піднімали гантелі. Стати прикладом – найкраща мотивація для дитини, тоді він буде прагнути стати як ви, краще вас.

Читайте також: Поради мандрівникам: як заспокоїти дитину в літаку

Джерело.

You cannot copy content of this page