fbpx

Як правильно фотографувати немовлят?

З чого все почалося?

— Я тривалий час шукала себе. Займалася та продовжую займатися рукоділлям. Давно захоплююся фотографією, вивчала її, а коли вчитель сказав, аби обрала напрямок, задумалася. Мені подобалася сімейна та весільна фотографія, а особливо світлини новонароджених. Мала певні вагання, адже праця з такими моделями потребує спеціальних знань. Якийсь час відкладала починання. Впевненість у собі з’явилася, коли в мене народилася дитинка.

Я давно стежила за новими підходами до фотографії, що їх використовували іноземні фотографи, переглядала відео-уроки, читала поради, але зрозуміла, що живе спілкування з практикуючими колегами в цій галузі є незамінним. Тому почала відвідувати майстер-класи, воркшопи. І нині постійно вчуся, бо фотографія розвивається дуже стрімко.

Досвід власного материнства дуже важливий — адже знаю, як поводитися з дітками, як фотографувати, щоби їм було комфортно.

Щойно зробила перші світлини немовлят, зрозуміла: це моє, і я насолоджуюся зйомками. Коли до мене дзвонять і домовляються про фотосесію, в мене одразу з’являються вогники в очах, і вже живу тим, що скоро фотографуватиму. Крім того, це заняття дає змогу приділяти багато часу своїй дитині та розвиватися. Я б не змогла просто сидіти й чекати, поки закінчаться три роки декретної відпустки, а потім скигліти, що не хочу на роботу. Просто займаюся тим, що мені подобається.

— Який найоптимальніший час для перших світлин?

— Найліпше фотографувати, коли діткам від п’яти до чотирнадцяти днів. Моїй найменшій моделі було п’ять днів. У такому віці вони багато сплять. Хоча фотографувала й діток, котрі ніяк не хотіли спати і дивилися на мене з таким виразом обличчя, ніби запитували, що я з ними роблю.

Під час однієї з останніх у часі зйомок переконалася, що всіх дітей можна заколисати. Просто на це потрібен час та особливий підхід. Я люблю фотографувати діток у позах, близьких до тих, в котрих вони були в маминому животику: зі згрупованими ручками й ніжками. І саме в ранньому віці їм комфортно у них.

— Що для вас головне у фотографії?

— Зберегти момент, коли діточки маленькі та безтурботні, зберегти їхні маленькі пальчики, ручки, ніжки. Ці виразні погляди. Їхню тендітність…

 Анна ЗОЛОТНЮК.

Читайте також: Коли хрестити немовлят?

За матеріалами видання: “Вільне Життя”

You cannot copy content of this page