Як щоденник подяки змінив моє життя і здійснив мрію

Я хочу поділитися однією практикою, яка, без перебільшення, змінила моє життя і допомагає робити це і далі. Мова йде не про спонтанні зміни в кращий бік, а про усвідомлений контроль над своїм життям.

Ця ж практика допомогла мені знайти роботу, яка визначила всі подальші напрямки мого життя. Завдяки їй я особисто познайомився з людиною, який надихнув мене на подорожі задовго до того, як ми зустрілися. Цій техніці я зобов’язаний здійсненням своєї мрії.

Все це я отримав, коли став вести щоденник подяки.

Випадковості не випадкові, або Як я зважився на експеримент

Це був складний період в моєму житті. Я тоді переїхав в інше місто, практично без грошей. Дивом буквально відразу знайшов роботу з непоганою зарплатою. Але ні на що, крім неї, часу у мене не залишалося. О 9 ранку я йшов з дому і близько 10 вечора повертався. Сил вистачало рівно на те, щоб сходити в душ, повечеряти і впасти в ліжко (саме впасти).

Дні змінювали тижні і місяці. Ніякого світла в кінці цього тунелю видно не було.

У цей момент з різницею в кілька днів на YouTube мені попалися два ролика, де дві різні людини говорили про те, як сила подяки вплинула на їхнє життя. Їх історії надихнули мене, і я вирішив перевірити, чи дійсно це працює так круто.

Суть експерименту, який я придумав, полягала в тому, щоб написати 1000 подяк і подивитися, що з цього вийде.

Перші результати з’явилися через три дні.

У мене значно покращився настрій. Я відчував себе задоволеним без видимої причини і просто радів життю. А раніше весь час ходив похмурим.

Були і побічні ефекти: власниця квартири повідомила, що піднімає вартість житла. Пізніше вона ще двічі збільшила квартплату. Але про це трохи пізніше.

Стрімкі зміни. Нова робота

Я старанно продовжував вести щоденник і одним з найбільш частих записів там було: «Дякую за те, що я заробляю через інтернет і займаюся при цьому тим, що мені подобається».

Взагалі-то ніяким заробітком в інтернеті тоді ще й не пахло: я трудився продавцем-консультантом в магазині побутової техніки, а про інтернет-роботу тільки мріяв. Але довго чекати здійснення моєї мрії не довелося.

Якось я побачив в соцмережах відео одного хлопця, який говорив, що закриває всі свої проекти і тепер разом з партнером буде розвивати лише один проект з навчання віддаленій роботі.

Я написав йому і після короткої бесіди по скайпу прийняв рішення записатися на тренінг. Оплатив навчання, написав заяву про звільнення і почав чекати старту тренінгу.

1 липня я звільнився з роботи в магазині, почав проходити тренінг з пошуку роботи в інтернеті і вже через три тижні знайшов її (зараз усвідомлюю, що мені дуже пощастило).

Я став працювати з людиною, блог якого читав уже кілька років. Його звіти про подорожі по різних країнах надихнули мене настільки, що я поставив перед собою мету виїхати в Азію. І ось тепер він став моїм роботодавцем! До цього я проходив один з його тренінгів і у мене були його контакти. Я написав йому і запропонував свою допомогу.

Моя пропозиція потрапило точно в ціль. Виявилося, що людина, яка обіймала посаду, на яку я претендував, як раз пішов з проекту і їм терміново потрібен був новий співробітник на місце, що звільнилося.

Це магія!

Коли я щосили освоював нову професію, власниця квартири знову підняла вартість оренди, і ми з сусідом вирішили, що пора шукати нове житло. У моєму щоденнику подяки з’явилися регулярні записи «Спасибі за чудову квартиру, в якій я живу».

Незабаром ми знайшли наш новий будинок.

До цього ми жили в квартирі, де ремонт робився останній раз відразу ж після спорудження будинку, а меблі розвалювалася від старості. А переїхали в нову велику «двушку» в новобудові, з меблями і побутовою технікою. При цьому її вартість була такою ж, як вартість нашої колишньої квартири до всіх підвищень!

У це було складно повірити. Наші друзі говорили, що це нереально, що таких цін в місті немає навіть за однокімнатну квартиру.

Таким виявився мій перший досвід застосування щоденника подяки.

Пізніше я ще кілька разів застосовував цю практику. Так, наприклад, я поїхав до Таїланду і дев’ять місяців прожив на острові Самуї. Там я познайомився з багатьма цікавими людьми, в тому числі і з людиною, у якого працював, і завдяки якому в мене з’явилася мрія подорожувати.

Зараз я відновив ведення щоденника, і в моєму житті знову стало багато магії.

Складно на словах пояснити почуття, яке виникає, коли робиш записи в щоденнику регулярно. Є поняття «досягати мети», а тут все як би навпаки – мета досягає тебе сама.

Як писати щоденник подяки

Насправді не існує якихось строгих правил. У всякому разі, я їх не зустрічав. Рекомендації, які я даю, засновані на моєму особистому досвіді. Вони допоможуть вам зрозуміти, як можна використовувати щоденник подяки і, можливо, надихнуть вас на свої ідеї.

За що можна дякувати?

Дякувати можна за все, що завгодно, і кого завгодно, наприклад:

– згадайте всі приємні моменти дня і подякуйте за них;

– згадайте всі приємні моменти в житті і так само подякуйте за них;

– дякуйте людей, з якими спілкуєтеся;

– дякуйте всесвіт (бога, життя, світ і т.д.) за те, що хочете мати, немов це вже у вас є;

– обов’язково дякуйте себе.

В якому вигляді вести щоденник: електронному або паперовому?

Спочатку я вів щоденник в електронному вигляді в блокноті Evernote. Пізніше перейшов на паперовий варіант – мені більше подобається записувати свої подяки ручкою. Ви можете вибрати спосіб, який вам більше до душі. Не думаю, що це має велике значення.

Як отримувати за допомогою щоденника те, що хочеш?

Моя позиція така: наш світ достатку, і якщо ми можемо собі щось уявити, значить це реально. А практика подяки тільки допомагає проявити це в реальності.

Чи ефективно досягати цілей за допомогою цієї техніки?

Мій досвід показує, що так. Насправді, є безліч технік досягнення цілей і ви можете використовувати будь-яку. Для того, щоб використовувати будь-яку техніку, потрібно розуміти, який кінцевий результат ви хочете, і йти до нього.

Щоденне фіксування мети в щоденнику у вигляді подяки дозволяє тримати мету в фокусі, а сила подяки прискорює її реалізацію. Тому можна поєднати цю технологію разом з будь-якою іншої, якою ви вже користуєтеся.

Як зрозуміти, що щоденник працює?

Ви самі це помітите. У вашому житті почнуть з’являтися нові знайомства і люди, які допоможуть реалізувати мету. Також відбуватимуться приємні події і сюрпризи. Головне все це відслідковувати і відчувати справжню подяку за кожен бонус від всесвіті – тоді їх стане ще більше.

Це схоже на диво – вам не потрібно знати і розписувати наперед всі кроки для досягнення мети, все відбувається само собою.

У прикладі з квартирою – ми не займалися її пошуками. Ми просто розповіли про ситуацію своїм друзям, і сказали, що хочемо знайти нове житло. І воно знайшлося практично відразу ж.

Як формулювати записи в щоденнику?

Я використовую таке формулювання: «Дякую за те, що …» і далі можна додати все що завгодно.

Ви можете взяти цю або придумати свою.

Скільки записів робити в день?

Я зазвичай роблю по 20 записів. Іноді більше, іноді менше. Але в основному орієнтуюся саме на цю цифру.

Що якщо у мене зараз глибока депресія, я не відчуваю ніякої подяки і не можу змусити себе щось писати?

Рекомендую вольовим зусиллям написати 100 подяк за один присід. Згадайте все приємне, що було у вашому житті, подякуйте всіх близьких, друзів і просто знайомих, а також подякуйте себе за все, що тільки можете згадати.

Це допоможе зняти депресивний стан і зрушити з місця.

Як виробити звичку писати подяки щодня?

Я перепробував безліч різних вправ і практик. Зараз використовую додаток для Android і кожен день зазначаю, вів я щоденник або пропустив.

Раніше вів просту таблицю в гугл-Докс, де зеленим відзначав дні, коли писав щоденник, а червоним – коли не писав. З додатком зручніше, можна налаштувати нагадування.

Автор – Денис Примаченко

Читайте також: Мій італійський досвід: втратила роботу і розпочала нове життя9б