Загальні поради батькам першокласників

Ваша дитина вже виросла і повинна іти в перший клас, спокійно ось перелік порад, які допоможуть вам легко і з усмішкою збирати і проводити дитину до школи.

1.Вранці будіть дитину спокійно, з усмішкою та лагідним словом.

2.Не згадуйте вчорашні прорахунки, особливо мізерні, не вживайте образливих слів.

3.Не підганяйте її, розрахувати час – це ваш обов’язок, якщо ж ви цю проблему не вирішили, – провини дитини у цьому немає.

4.Не відправляйте дитину до школи без сніданку: там вона багато працює, витрачає сили, потребує поповнення енергії.

5.Відправляючи дитину до школи, побажайте їй успіху, скажіть кілька лагідних слів без подібних застережень: «Дивись поводься гарно!», «Щоб не було поганих оцінок» тощо. У дитини попереду важка праця.

6.Зустрічайте дитину спокійно, не ставте їй тисячу запитань, дайте їй розслабитися (згадайте, як Вам тяжко після робочого дня).

7.Коли дитина збуджена і хоче з вами чимось поділитись, не відмовляйте їй у цьому, вислухайте, на це Ви не витратите багато часу.

8.Якщо дитина замкнулась, щось її турбує, не наполягайте на поясненні її стану, нехай заспокоїться, тоді вона сама Вам все розкаже.

9.Зауваження вчителя вислуховуйте без дитини.

10.Вислухавши, не поспішайте сваритися. Говоріть з дитиною спокійно.

11.Протягом дня знайдіть півгодини для спілкування з дитиною. У цей час найважливішими повинні бути справи дитини, її біль, її радощі.

12.У сім’ї повинна бути єдина тактика спілкування всіх дорослих з дитиною. Всі суперечки щодо виховання дитини вирішуйте без неї.

13.Завжди будьте уважними до стану здоров’я дитини, коли щось турбує її: головний біль, поганий настрій. Найчастіше це об’єктивні показники втоми, перевантаження.

14.Пам’ятайте, що діти люблять казки, особливо перед сном, або пісню, лагідні слова. Не лінуйтеся подарувати це для них. Це їх заспокоїть, зніме денне напруження, допоможе спокійно заснути і відпочити.

15.Не нагадуйте перед сном про неприємні речі, про роботу. Завтра новий трудовий день – і дитина повинна бути готова до нього. А допомогти їй в цьому повинні батьки своїм доброзичливим ставленням. Чекати є якогось дива, радісних поривів душі, доброти треба терпляче, відшукуючи ці риси в дитині, постійно заохочувати її.

Читайте також: П’ять основних якостей успішної дитини

Джерело.