8 речей, які роблять вас нещасними у власному домі

Декор, колір стін і навіть невеликі деталі в будинку можуть впливати на твій настрій. Це вже давно доведено психологами. Так давайте розберемося, що може змушувати вас бути нещасливою.

Реліквії та подарунки

У вашої тітки були прекрасні наміри, коли вона передала вам цю дивовижну колекцію фігурок. Але замість того, щоб думати про неї щоразу, коли ви їх бачите, ви відчуваєте сильне почуття заховати все в коробку.

“Ми тримаємося за реліквії/подарунки, навіть якщо нам вони не подобаються, тому що ми відчуваємо себе винуватими, віддаючи їх”, – говорить доктор Бартель. “Вони емоційно впливають на нас і викликають фізичний безлад. Ми зберігаємо речі, які не відповідають нашому почуттю стилю, і у нас тоді немає місця для предметів, які дійсно принесуть нам радість”.

Книги, які вам не подобаються

Книги мають дивовижну емоційну вагу: сама ідея вивчення стелажів і книжкових полиць може захопити навіть тих, хто не читає.

“Книга дає такі сильні емоції, тому що вона вважається “порталом в інші світи”, вона дає нам можливість іншого життя і розвиває уяву”, – говорить Христина Уотерс, доктор філософії, автор книги Усередині полум’я: Радість за те, що у вас вже є . “Ми схильні утримувати ті, які були з нами у важливі моменти нашого життя. Улюблений роман, коли ми росли, несе в собі наші юнацькі мрії. Ця книга поезії, яку подарував коханий. Але при цьому книги, які залишили поганий відбиток у голові і житті, краще не зберігати вдома”.

Дитячі подарунки

Ви ніколи не відмовитеся від своєї улюбленої ляльки або плюшевого ведмедика. Проте, їх присутність може мати емоційні наслідки. “Зіткнувшись з тим фактом, що колишній скарб більше не утримує свою стару магію, ми усвідомлюємо, що самі змінилися. Часто це усвідомлення змушує нас задатися питанням, так що ж тепер є джерелом щастя? “- Каже Уотерс. “Зміна завжди піднімає питання про те, хто ми і що ми хочемо від наших життів”.

Колекції, які більше не приносять радості

Читайте також: 50 дрібниць, які щодня крадуть у нас радість життя

Колись улюблена колекція може стати обтяжливою, якщо ви більше не захоплюєтеся цими предметами. “Колекція, пов’язана зі спогадами з життя або людиною, тому виникає складність з розставанням і несвідоме відчуття, що ти забуваєш щось або когось”, – говорить доктор Гейл Солтц, психіатр. “Це допомагає створити свій власний дуже крихітний пам’ятник пам’яті”.

Невикористані приналежності для хобі

Може бути, ви дійсно зацікавилися ідеєю стати в’язальником, накопичити більше матеріалів, тому що були впевнені, що вам це сподобається. Роки по тому, всі ці речі залишилися там, де ви їх залишили. “Занедбані або невикористовувані матеріали для хобі – це одна з різновидів спрямовування бажань. Набагато легше збирати матеріали для хобі, ніж витрачати час і зусилля на їх реалізацію “, – говорить Френсіна Джей, блогер і автор книги Радість . “І ми відчуваємо, що до тих пір, поки у нас є шафа, повна пряжі, ми в’язальниця, навіть якщо ми не торкнулися наших спиць протягом місяців (або років!)”.

Цей склад ускладнює провину і підсилює тривогу: “Ми часто відчуваємо себе винними за те, що витрачаємо гроші на запаси, які ми не використали, тому ми прибираємо їх, думаючи, що, якщо ми тримаємося за речі заради хобі, ми не відмовляємося від них”.

Неправильні кольори

“Ми знаємо, що червоні, помаранчеві та вогняні тони активні і стимулюючі кольори, блакитні та зелені – більш розслаблюючі, а сірий і бежевий – нейтральні”, – говорить доктор Бенко. Але вона також підкреслює важливість вибору кольору, який ти любиш, а не той, який модний.

“Скажіть, що у тебе є певна реакція на червоний – ти не можеш його винести. Тоді це спростить завдання дизайнера і нав’язані правила, як облаштувати будинок”.

Якщо ви вибрали палітру бежевого кольору, тому що вона здавалася безпечним вибором, але тепер ви не хочете проводити час в цій кімнаті, кілька яскравих аксесуарів в улюбленому кольорі можуть привести в захват, поки не прийде час перефарбовувати стіни

Зламані предмети

Щоразу, коли ви відкриваєте шафу, там є: зламана старовинна чашка, яку ви проклинаєте самі за те, що упустили її, але до сих пір не дісталися до майстра.

“Моя теорія полягає в тому, що це почуття нестачі”, – говорить архітектор Анжи Чо, сертифікований консультант з фен-шуй і засновник Holistic Spaces . “Ми боїмося, що у нас не буде достатньо речей, це менталітет злиднів. Насправді ми не відчуваємо себе гідними кращих речей. Страх втрати речей”.

Чо каже, що це також через страх не просто відпускати речі, але і знову купувати щось, якщо виявиться, що нам це потрібно врешті-решт. Це вичерпний розумовий процес, який проходить, коли ти бачиш предмет, про який йде мова.

“Культивування менталітету бідності тільки увічнює його, а навколишні зламані предмети створюють подібну порушену енергію в нашому внутрішньому і зовнішньому житті, а також створюють величезний витік енергії. Як і щоразу, коли ви бачите, що зламаний предмет потребує повторного лагодження, ви починаєте відчувати провину”.

Стопка старих паперів

“Старі вітальні листівки і листування часто так само, як зламані предмети, це старі спогади, які люди бояться відпустити”, – говорить Коллетт Шайн, професійний організатор і засновник Organize and Shine.

“Великі стопки паперового безладу можуть викликати занепокоєння, почуття переповнення, сором і виразний стрес. Також необхідно багато часу, щоб розібрати цей безлад”.

Попросіть друга допомогти в розбиранні з цими старими документами і мотлохом.

Сувенірна або безкоштовна рекламна продукція

Так, ця кружка була кумедною, коли тобі її подарували на роботі від Secret Santa, але тепер вона трохи застаріла. Або, цей нескінченний потік рекламних товарів, які ви постійно тягнете додому.

“Цей тип безладу дратує, і моїм клієнтам доводиться нелегко позбавлятися від цього матеріалу, – каже Блейн. “Це здається корисним на перший погляд. Важко дозволити предмету “піти”, коли він же може принести якусь цінність”.

І на закінчення додамо: не варто триматися за минуле, дивіться в майбутнє. І тим більше, у вас точно знайдуться друзі, яким ці речі будуть більш корисними. Так що якщо боїтеся викинути – передарувати!)

Джерело.