Чай, соуси, червоне вино варто обмежити, якщо ви хочете зберегти білизну своїх зубів

Споживання цієї їжі варто обмежити:

Чай – це, безумовно, корисний напій, але не найвідповідніший, якщо ви хочете зберегти білизну своїх зубів. Стоматологи впевнені, що чорні сорти чаю можуть викликати більше плям, ніж кава. Проте недавні дослідження показали, що навіть трав’яні і білі чаї здатні руйнувати емаль і викликати фарбування зубів.

Соуси мають прекрасний смак. Але соєвий, томатний і каррі з високою ймовірністю забарвлять ваші зуби. Тому після вживання їх краще почистити зуби. Або ж віддати перевагу вершковому соусу.

Деякі напої можуть призвести до зміни кольору зубів. Останні дослідження показують, що дуже кислі напої – спортивні або енергетичні – сприяють руйнуванню зубної емалі, готуючи грунт для фарбування.

Якщо продукт або напій може забруднити білу скатертину, значить, потенційно він може забарвити і ваші зуби. Червоне вино – один з таких «барвників». Воно містить активні хромогени і дубильні речовини.

Інтенсивно пігментовані молекули прилипають до зубної емалі. Ось чому чорниця, ожина, вишня, гранат і інші кольорові фрукти можуть призвести до фарбуванню зубів. Білий виноград або інші білі фрукти також здатні спровокувати утворення плям на зубах.

Кислоти і хромoген в колі, соді і інших газованих напоях можуть стати причиною фарбування зубів. Кислотність газованої настільки інтенсивна, що вона насправді може зрівнятися з кислотністю в акумуляторної рідини. Багато хто з цих ароматизованих напоїв містять добавки, які підсилюють ерoзійний ефект.

Читайте також: Лікуйте заїди, бо вони можуть бути зaрaзні

Джерело.