Фраза “в 40 років життя тільки починається” не працює!

Опитування жінок 40-50 років показують, що знаменита фраза «В 40 років життя тільки починається» реальному стану справ не відповідає практично на всі 100%. Вийти заміж в цьому віці для європейок – величезна проблема.

Дуже яскраво цю проблему описала якась англійка під промовистою ніком Plancton в своєму ЖЖ: «Мені 48, і я просто якийсь ніким не помічений планктон в морі сeксуальних і любовних відносин. Надії на те, що я знайду чоловіка для серйозних стосунків і тим більше для створення сім’ї, у мене немає.

Досвід знайомств в реалі і в інтернеті показав мені – можна поставити хрест на пошуках любові, я вже не розглядаюся чоловіками, як «підходящий варіант». Тому що мені не 20, тому, що у мене є діти, тому, що у мене склався характер, і я хочу не тільки дарувати, але і отримувати від чоловіка любов і відповідальність».

Соціологічні опитування показують, що автор блогу не драматизує ситуацію, а цілком реалістично оцінює свої шанси на «другу» любов. Згідно з опитуваннями, 8 з 10 європейських жінок у віці за 40 вважає себе «невидимками для чоловіків». 7 з 10 говорять, що «перестали стежити за модою, втратили свою сeксуальну ідентифікацію і змирилися з ярликом «я тільки мати».

Соціологи підкреслюють, що жінки втрачають надію побудувати нові відносини після наполегливих пошуків партнера і в реальному житті, і на сайтах знайомств. До речі сказати, сьогодні в Європі знайомства на сайтах чи не витіснили знайомства в гостях, на роботі і т.д. В опитуваннях жінки зізнаються: «Як тільки ти отримуєш розлучення, ти стаєш небажаним гостем у заміжніх подруг. Всі хочуть бачити у себе на вечірках тільки пари».

Тим часом, пік розлучень в Європі припадає на 41 рік у жінок і 43 – у чоловіків. І якщо для розлучених чоловіків життя після розлучення, дійсно, «тільки починається», то для розлучених жінок з дітьми залишається тільки соціальна роль «матері і домогосподарки». Тому, втративши надію зустріти супутника життя в реалі, жінки йдуть на сайти знайомств. І там їх чекає величезне розчарування.

Чоловіки 40-50 років шукають по-перше, знайомства з 20-30-річними бездітними жінками, а по-друге, шукають здебільшого «швидких і одноразових знайомств», кажуть соціологи, дослідження яких призводить The Guаrdіan.

Після пошуку чоловіка на сайтах знайомств жінки 40-50 років ще різкіше відчувають безвихідь : «Моє особисте життя закінчилася. Я не уявляю ніякого інтересу для чоловіків-однолітків»,«Мною, в мої 45, цікавлять лише чоловіки набагато старше. Я ж хотіла б створити сім’ю з ровесником. Але мене для них просто немає».

Розлучені жінки так описують своє становище: «Я дуже самотня, зовсім втратила зв’язок зі світом, я марна і нецікава». При цьому, за прогнозами соціологів, кількість матерів-одиначок в Європі зростає стрімко: в одній тільки Англії до 2020 їх буде 2 мільйони.

Жінка під ніком Plancton пише в своєму ЖЖ: «Фізично я можу прожити і до дев’яноста, але як жінка я вже пoмeрла. Я відчуваю себе в пустелі  я знаю, що можу подарувати любов і підтримку, але нікому».

Соціологи кажуть, що сьогодні з’явилася нова демографічна група – «невидима група», як вони назвали її, – це жінки після розлучення, з одним або двома дітьми, віком 40-50 років, змирилися з роллю «тільки матері», але вкрай важко переживають свою незатребуваність «на ринку сeксyальних і матримоніальних відносин».

У той же час відзначається, що серед молодих чоловіків намітилася тенденція до пошуку знайомства з жінкою набагато – на 15 і більше років – старше себе. Однак це поки лише ледь намітилася тенденція.

Автор – Анна Барабаш

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram