fbpx

Приїхала на вокзал, пішла на вихід в місто. Дивиться – сидить чоловічок біля стіни, одягнений поганенько, плюгавенький якийсь. Згадала, що в сумці у неї пиріжки залишилися, шматок курки вареної та два яйця. Сунула, сказала: “Їж, рідний.” А повернувшись на вокзал, знову того мужика на тому ж місці побачила. І так шкода їй його стало, що вирішила взяти до себе в село. Щоб не пропав

Було це в лихі дев’яності. Баба одна сільська до столиці зібралася. Бичка заколола, гроші виручила і гайда. Чоботи собі пристойні прикупити вирішила і пальто.

В районі розруха тоді була, конем грай. Приїхала на вокзал, пішла на вихід в місто. Дивиться – сидить чоловічок біля стіни, одягнений поганенько, плюгавенький якийсь.

А баба жаліслива була. Згадала, що в сумці у неї пиріжки залишилися, шматок курки вареної та два яйця. Сунула, сказала: “Їж, рідний.”

І у справах пішла. Купила пальто не стільки красиве, скільки міцне, чоботи добротні.

А повернувшись на вокзал, знову того мужика на тому ж місці побачила. І так шкода їй його стало, що вирішила взяти до себе в село. Щоб не пропав чоловік.

Мужик з радістю погодився. Чого коштувало їй умовити провідницю без паспорта його в поїзд посадити – окрема розмова.

Одне тільки скажу – приїхала додому з одним пальто, без чобіт нових. Але з приданим у вигляді Ілюхи. Так мужика звали.

Відмила його в лазні, одягнула в одяг чоловіка колишнього і в прибудові поселила. На ферму, каже, тебе влаштую. Скотарем.

Сусіди бабі біля скроні покрутили. Хто, кажуть, його знає, може він злочинець. А той знатним працівником виявився. Всяка справа в руках йде на лад.

Розповів він бабі свою біду. Дружина його з кращим другом з дому вигнали, на роботі підставили. Йти нікуди, ось і мотався рік по вокзалах.

Допомогла баба Ілюхі паспорт поновити. Начебто на ноги став мужик. Не бомж вже. Іди куди хочеш, всюди тобі свобода. Та не йде він, прижився.

А якось у почуттях бабі зізнався. Мовляв, спочатку в пиріжки її закохався, а потім в неї. Ну а бабі радість – мужик хороший, працьовитий. Та й симпатичний виявився. Як відмила.

You cannot copy content of this page