fbpx

В один із перельотів познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком Антоніо. Одружилися у Лісабоні. Весілля не робили

Залишитись жити у Португалії можна трьома шляхами: здобути освіту та влаштуватись на роботу у Португалії, вийти заміж за місцевого жителя чи отримати довгострокову візу на роботу.

Про це розповідає Юлія Теклюк із Києва. Вона чотири роки тому вийшла заміж за хлопця з Лісабону.

“Коли вперше відвідала Португалію, то закохалась у цю країну. Поставила собі ціль — жити там. Щоліта брала відпустку та летіла на відпочинок саме туди.

Весь рік відкладала кошти на цю поїздку. Економила на теплих речах, але купальник, літні сукні і взуття мала найкращі. В один із перельотів познайомилась зі своїм майбутнім чоловіком Антоніо. З ним два роки переписувались по сакайпу та зустрічались. А тоді він запропонував переїхати до нього під Лісабон”, – розповідає Юлія.

Читайте також:Боже, який сором. Говорю з малою по скайпу, а вона питає: «Ма, а чого всі речі без етикеток? Ти що їх на секонді купуєш?»

Одружилися у Лісабоні. Весілля не робили. Тут це неприйнятно і дорого.

“З роботою в країні непросто, особливо якщо претендуєш на нормальну зарплату. Хорошою вважається зарплата 1000 євро. На неї не вдасться пошикувати, але принаймні можна знімати житло.

Мінімальна зарплата зараз складає 535 євро, і прожити на ці гроші дуже складно. Якщо людина збирається найнятися прибиральником чи будівельником, то знання мови не потрібне.

Я ж маю юридичну освіту, тому маю перескласти диплом. Для цього ще маю два роки довчитись в місцевому університеті. Благо, що вивчила мову”, – каже Юлія.

Зняти квартиру від 350 до 700 євро. Більшість живуть за містом. Одна поїздка в метро або на автобусі коштує 1,20 євро. Поїздка на електричці- 2 євро.

Щорічний податок на житло за двоповерховий будинок складає близько 1000 євро.

Також існує податок на автотранспорт. У Португалії дуже багато машин, водять навіть зовсім літні люди.”, – каже Юлія.

Кожна людина зобов’язана стати на облік у Центрі здоров’я. Там його приписують до сімейного лікаря.

Якщо ти працюєш і платиш відрахування в систему соціального страхування, медичне обслуговування тобі належить за “помірними розцінками”. Наприклад, прийом у сімейного лікаря коштує 5 євро (а повна вартість 35 євро).

Джерело.

You cannot copy content of this page