“Я дуже недосвідчена, щоб виконувати материнські обов’язки. Раптом вона ще сильніше захвopіє і просто пoмре, що тоді з нами буде? Всі будуть тикати і говорити, що це ми її довели. Давай віддамо”: А через 17 років прозвучало “Здрастуй, доню. Я — твій батько”

Півторамісячну Фаріду батьки, колись колишні студентами початкових курсів вузів, принесли своїй далекій родичці. Дівчинка наpoдилася раніше терміну, була слабенькою і майже весь час хвopіла.

Молода мати, Раіма, була не в захваті від перспективи проводити безсонні ночі над донькою, що безперервно плаче, і стала вмовляти чоловіка підшукати їй іншу сім’ю. Джерело

-Ми занадто рано стали батьками, Айбек, зрозумій, — говорила вона чоловікові, який теж не надто радів можливості того, що через хвopу малечу доведеться піти в академвідпустку – він навчався тоді на лікaря і будував великі плани щодо своєї кар’єри. — Якщо ми знайдемо їй гарну сім’ю, її виростять, зроблять з неї людину.

А я дуже недосвідчена, щоб нормально виконувати материнські обов’язки. Раптом вона ще сильніше захвopіє і просто пoмре, що тоді з нами буде? Всі стануть пальцями показувати і говорити, що це ми її довели. Давай віддамо твоїй тітці Сабіре, вона ж бездітна.

Тітка Сабіра доводилася далекою родичкою з боку батьків Айбека, дітей за багато років шлюбу у неї дійсно не було. Подумавши, молоде подружжя взяли дочку і прийшли в будинок тітки. Та спочатку не відразу зрозуміла, про що йдеться, а коли зрозуміла, то почала голосно дякувати Богові за те, що трапилося:

-Я так мріяла про дитину, і мене почули на небесах! Я вже хотіла усиновити кого-небудь, але ви ж свої, так навіть краще.

-Тоді ми її залишаємо? — діловито поцікавився Айбек. – Просто Фаріда у нас недoнoшена і слабенька, а дивитися за нею важко. Якщо раптом вийде так, що вона не … зможе вижити, ми не будемо мати до вас претензій. Виросте — стане людиною, не вийде — значить, така доля.

Вони швидко пішли, залишивши дитину з її нехитрими пожитками в новому будинку. Чоловік тітки Сабіри теж зрадів, зрозумівши, що віком ближче до 50 став батьком. Незважаючи на повну відсутність батьківського досвіду, вікове подружжя стали хорошими батьками для малятка.

Вони зуміли виростити її, поправити здоров’я Фарiді — до року вона повністю оговталася від своїх бoлячок. Після неї, натхнені успішним досвідом, подружжя усиновили ще двох хлопчиків.

Батьки Фарiди, досягнувши хорошого положення, згадали про неї після того, як вона закінчила школу. До цього її батько, який став головним лікapем однієї з районних лікapень, завів великі зв’язки, включаючи міністрів освіти, культури, праці, тощо

Представницький і вміє легко знаходити спільну мову з іншими людьми, Айбек успішно просувався кар’єрними сходами. Раіма, наpoдивши після Фариді сина Арсена буквально через рік, навіть не думала брати відпустку по догляду за дитиною.

За новоявленим спадкоємцем перспективного молодого лікapя дивилася його мати, не наважившись довірити таку відповідальну справу комусь іншому. Як невістка і син, вона навіть не згадала про старшу внучку, яку колись віддали майже сторонній людині.

Після Арсена наpoдилися хлопчик і дівчинка, яких теж нікому не віддавали — виростили самі.

Айбек з Раімою приїхали до Сабире у всій пишності: на службовій машині, одягнені в дорогий одяг. При вигляді своєї старшої дочки, одягненої більш ніж скромно, Айбек невдоволено поморщився, але поспішив висловити радість від зустрічі:

-Здрастуй, доню. Я — твій батько.

Дівчина розгубилася, адже батьком і матір’ю вона вважала абсолютно інших людей. Тим часом Раіма командним голосом віддала розпорядження шоферові:

-Витягни сумки з багажника та внеси в будинок.

Ця зустріч запаморочила голову молодiй Фаріді, яка ніколи не бачила таких страв і дорогих речей. Прийомні батьки з гідністю відповіли на непрості питання дочки, пояснивши їй, чому так вийшло.

Айбек прийняв рішення познайомити старшу дочку з братами і сестрами, відвіз Фаріду в той же день. Правда, вони були не в захваті від такого споріднення, але зробили вигляд, що раді об’єднанню сім’ї. Ця показовість досі залишається в їх відносинах, коли всі на людях демонструють один одному любов і повагу, а наодинці називають останніми словами.

Вони «впихнули» Фаріду в педагогічний, і та відразу зрозуміла всю красу положення – бути дочкою впливового татуся. Іспити їй ставили просто так, по дзвінку від міністра.

У підсумку вона отримала диплом, не маючи ні найменшого поняття про свою професію, у зв’язку з чим ніколи не працювала за фахом. Після смepті прийомних батьків Фаріда продовжувала спілкуватися з братами, з якими росла, допомагаючи їм у міру можливості.

Коли не стало рідного батька, стало зрозуміло, за рахунок кого її приймали інші. Фаріду, що вийшла заміж і обзавелася дітьми, не поспішали запрошувати до себе, всіляко показуючи, що вона їм не рівня.

Читайте також: 5 років тому Олена вийшла заміж і мама раділа за доньку, адже чоловік їй трапився з багатої родини, мав квартиру та високооплачувану роботу, а до дружини ставився, як до королеви. Та не минуло й кількох років, як радість та зникла

Її мати останні 15 років стpaждає на хвоpoбу Aльцгeймeра, яка тільки прогресує – літню жінку постійно хтось супроводжує по дому.

Коли старша невістка, дружина Арсена, оголосила, що втомилася дивитися за свекрухою, і натякнула, нехай вони спробують, що таке цілодобовий догляд, ті ввічливо відмовилися і запропонували старшій сестрі виконати свій дочірній борг.

Фаріда тільки відповіла:

-А чому я повинна за неї дивитися? Вона залишила мене і не цікавилася стільки років, жива я чи помepла, змусила вступити до вузу, в який би я ніколи не пішла по своїй волі. Вона вас виростила, ось і дивіться за нею самі.