15 симптомів рaку, які не можна ігнорувати

Розмови про тривожні симптоми не повинні викликати у пацієнтів хворобливої ​​реакції, вважають онкологи. Ніхто не повинен думати, що потрібно обов’язково стежити за кожною, навіть незначною, зміною в організмі.

Ознаки, помітивши які, жінки не повинні впадати в паніку і підозрювати у себе рaк.

№ 1. Незрозуміла втрата ваги

Багато жінок мріють скинути вагу без спеціальних зусиль. Але безпричинна втрата ваги – наприклад, 2,5 кілограма на місяць без збільшення кількості вправ або зменшення обсягу їжі – повинна бути перевірена.

Онкологи вважають, що рaк є причиною незрозумілої втрати ваги до того моменту, поки не буде доведено протилежне. Звичайно, це може бути наслідком іншого стану, наприклад, надактивності щитовидної залози, що теж є серйозним синдромом.

Тому ваш лікар може призначити аналіз гормонів щитовидної залози і, можливо, комп’ютерну томографію різних органів. Для постановки діагнозу необхідно буде досліджувати всі можливі причини, одну за одною.

№ 2. Здуття живота

Це настільки поширена проблема, що багато жінок не звертають на неї уваги. Однак цей стан може вказувати на рaк яєчників. Інші симптоми цього онкологічного захворювання включають біль в животі або в області таза, швидке відчуття ситості і проблеми з сечовипусканням.

Якщо здуття живота турбує вас майже щодня протягом декількох тижнів – необхідно проконсультуватися з лікарем. Він уважно розпитає вас про перебіг хвороби і призначить, зокрема, комп’ютерну томографію і аналіз крові.

№ 3. Зміни грyдей

Більшість жінок знають про стан своїх грyдей, навіть якщо не проводять спеціальних самоперевірок, і, як правило, відчувають, якщо з’являються ущільнення. Але це не єдиний симптом, який вказує на рaк грyдей.

Почервоніння і потовщення шкіри грyдей, наприклад, може вказувати на дуже рідкісну, але агресивну форму рaку грyдей – запальний рaк – і повинно бути перевірено. Якщо ви виявите висипання, які зберігаються протягом декількох тижнів, вам необхідно звернутися до лікаря.

Якщо змінився вид соску, або ви помітили виділення (і при цьому не годуйте грyдьми), зверніться до лікаря. Якщо це триває протягом якогось часу, є причини для занепокоєння. Крім того, якщо ваші соски спочатку пласкі, це не страшно. Але зміна їх виду може бути симптомом.

У цьому випадку лікар ретельно перевірить грyди і призначить такі аналізи, як мамограма, ультразвук, магнітно-резонансну томографію, і, можливо, біопсію.

№ 4. Кровотеча між менструаціями або інша нетипова кровотеча

Жінки перед менопаузою часто ігнорують кровотечі між менструаціями, кажуть онкологи. Вони також ігнорують кровотечі з шлунково-кишкового трaкту, помилково приймаючи їх за менструації. Але кровотечу між менструаціями, особливо, якщо звичайно вони трапляються регулярно, необхідно перевірити, так як це може бути симптомом рaку ендометрія. Кровотеча зі шлунково-кишкового трaкту може бути ознакою рaку товстої кишки.

Зверніть увагу на те, що є для вас нормальним, кажуть онкологи. Якщо у жінки ніколи не було виділень в середині циклу, і раптом вони з’явилися, це ненормально.

Рaк ендометрія – поширений вид гінекологічного рaку. Як мінімум три чверті людей з таким діагнозом мали в анамнезі ненормальні кровотечі як рання ознака.

Залежно від тривалості кровотеч та інших симптомів ваш лікар може призначити ультразвукове обстеження або біопсію.

№ 5. Зміни шкіри

Більшість з нас уважно спостерігають за змінами родимок – добре відомою ознакою рaку шкіри. Так само уважно необхідно спостерігати і за змінами пігментації шкіри. Якщо ви виявите виділення крові на шкірі або занадто сильне лущення, запишіться до лікаря. Важко сказати, протягом якого часу зміни шкіри стають достатнім приводом для візиту до лікаря, однак більшість експертів сходяться на думці: не можна сидіти склавши руки більше декількох тижнів.

№ 6. Труднощі з ковтанням

Якщо у вас виникли труднощі з ковтанням, ви, можливо, вже змінили свій раціон таким чином, щоб жування не було проблемою, наприклад, переключилися на супи або рідку їжу, наприклад, білкові коктейлі.

Але ці труднощі можуть бути ознакою рaку шлунково-кишкового тракту, наприклад, рaку стравоходу.

Ваш лікар, швидше за все, призначить такі аналізи, як рентгенівське дослідження грyдей або перевірку шлунково-кишкового тракту.

№ 7. Кров не там, де треба

Якщо ви помітили кров у сечі або в виділеннях кишечника, що не підозрюєте у себе відразу геморой. Це може бути ознакою рaку товстої кишки.

Ваш лікар буде ставити різні питання і, можливо, назначить аналізи, наприклад, колоноскопію – перевірку кишечника на предмет рaку.

Кров в сечі дійсно може бути наслідком менструації, проте все ж слід зробити аналізи, щоб виключити рaк сечового міхура або нирок.

Про такий симптом, як кашель з кров’ю, теж необхідно повідомити лікаря. Один випадок неправильного виділення крові може не говорити ні про що, але якщо це відбувається більше одного разу, необхідно записатися на прийом до лікаря.

№ 8. Постійний ниючий біль в животі і депресія

Кожній жінці, що відчуває біль в животі і депресію, необхідно здати аналізи. Деякі дослідники виявили зв’язок між депресією і рaком підшлункової залози, але цей зв’язок погано доведений.

№ 9. Порушення травлення

Нетравлення шлунка без видимої причини – ще один червоний прапорець. Це може бути раннім сигналом рaку стравоходу, шлунку або горла.

При огляді лікар розпитає вас про історію симптомів і поставить питання про нетравленні перш, ніж призначить будь-які аналізи.

№ 10. Зміни в роті

Курцям необхідно бути особливо уважними по відношенню до будь-яких білих смужок в роті або білих точок на язиці. Обидві ці ознаки можуть вказувати на передраковий стан, який може розвинутися в рaк порожнини рота.

Зверніться до свого стоматолога або лікаря, щоб він подивився на ці ознаки і прийняв рішення про подальші дії.

№ 11. Біль

З віком люди схильні частіше скаржитися на різні болі. Але таке широке поняття, як біль, може бути і ранньою ознакою деяких видів рaку, хоча більшість скарг на біль не є наслідком рaку.

Необхідно перевірити будь-який постійний незрозумілий біль. Швидше за все, ваш лікар уважно запише історію і, грунтуючись на цій інформації, вирішить, що саме необхідно перевірити.

№ 12. Зміни лімфатичних вузлів

Ущільнення або потовщення в лімфатичних вузлах під пахвами або на шиї можуть бути приводом для занепокоєння.

Якщо ви бачите, що лімфатичний вузол поступово збільшується протягом місяця або довше, зверніться до лікаря. Він огляне вас і перевірить можливі причини, які можуть впливати на збільшення лімфовузлів.

Якщо причини не знайдені, лікарі, як правило, призначають біопсію.

№ 13. Жар

Якщо у вас жар, який не є наслідком грипу або іншої інфекції, то такий симптом може вказувати на ранні форми рaку крові, наприклад, лейкемію або лімфому.

Інші симптоми рaку можуть включати жовтяницю або зміна кольору стільця.

Лікар проведе ретельний огляд, запише історію симптомів і призначить аналізи, такі як рентгенографію грyдей, комп’ютерну томографію, магнітно-резонансну томографію або інші.

№ 14. Втома

Втома – інший незрозумілий симптом, який може вказувати як на рaк, так і на інші проблеми. Незрозуміла втома – якщо ви відчуваєте себе без сил, незважаючи на відсутність будь-якої активності – може початися після того, як рaк почав прогресувати, а також на ранніх стадіях деяких видів рaку, наприклад, лейкемії або деяких видів рaку кишечника чи шлунка.

№ 15. Постійний кашель

Кашель нерідко виникає разом із застудою, грипом, алергією, а іноді є побічним ефектом ліків. Але тривалий кашель – більше трьох або чотирьох тижнів – не можна ігнорувати.

У тому випадку вам необхідно звернутися до лікаря. Він перевірить горло, функціонування легенів і, можливо, призначить ренгтгеновскіе дослідження, особливо, якщо ви курите.

Читайте також: Психотерапевт склав список слів, які викликають хвороби

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram