7 речей, які і близько не можна підносити до мікрохвильовки

Мікрохвильова піч – надійна помічниця в домі! Але при цьому часто ми навіть не замислюємося про те, до яких наслідків (і не тільки для здоров’я, але і матеріального благополуччя) може призвести неправильне використання. Ви заінтриговані?

Тоді цей матеріал про те, що саме не можна розігрівати мікрохвильовці, для вас. Адже мова піде про досить звичних речах.

ГРУДНЕ МОЛОКО

Вважається, що розігрівати грудне молоко в мікрохвильовій печі не дуже корисно. По-перше, воно нерівномірно прогрівається. По-друге, можливий перегрів, а, значить, воно стане абсолютно безкорисним для дитячого харчування.

Педіатри радять підігрівати молоко в спеціальних приладах, які є у продажу або використовувати метод наших мам і бабусь. А саме: опустити пляшечку з грудним молоком в гарячу воду на кілька хвилин.

ЯЙЦЯ

Якщо вам раптом захочеться зварити яйця дуже швидко, і для цієї мети ви вирішите використовувати мікрохвильову піч – приготуйтеся до ефектного вибуху. Справа в тому, що всередині яйця накопичується багато пару, який і викличе небажану реакцію.

При цьому яєчня або омлет в мікрохвильовій печі виходять відмінно. Існує маса страв, які готуються в чашці.

М’ЯСО

Якщо ви хоча б раз розморожували м’ясо в мікрохвильовці, то помічали, що по краях воно вже починає пектися, а посередині ще заморожене. Це дуже небезпечно. Тому що при такому нерівномірному розігріві в продукті починають розвиватися хвороботворні бактерії. Тому простіше м’ясо дістати заздалегідь і розморозити, наприклад, на нижній поличці холодильника.

УЛЮБЛЕНА ЧАШКА

Старий посуд, особливо ттой, що був виготовлений ще при СРСР, краще в мікрохвильову піч не ставити. У складі такого посуду часто бувають свинець та інші важкі метали, які під впливом хвиль можуть завдати істотного удару по здоров’ю. Такий посуд взагалі краще не використовувати в побуті.

ПЛАСТИКОВІ КОНТЕЙНЕРИ

Останні дослідження довели: 95% пластикових виробів після нагрівання в мікрохвильовій печі починають виділяти в продукти небезпечні речовини. Тому продукти, які ви зберігаєте в контейнері, краще розігрівати на тарілці.

ПОСУД З ПОЗОЛОТОЮ

Іскри, дим і загоряння можуть з’явитися після того, як ви поставите в мікрохвильовку посуд з блискучим декором. Використовуйте для печі посуд без декору. До речі, запам’ятайте: ідеальним для мікрохвильової печі вважається склянний вогнетривкий посуд, а також фаянсовий, керамічний і порцеляновий.

ПУСТАЯ МІКРОХВИЛЬОВКА

Якщо ви закрутилися й забули поставити тарілку з їжею в мікрохвильову піч, у вас є всі шанси побачити пожежу.

При відсутності всередині мікрохвильовки їжі або рідини, здатних поглинути мікрохвилі, магнетрон, що генерує ці хвилі, починає самостійно їх поглинати. Цей процес і викликає загоряння. Тому при використанні мікрохвильовки треба бути особливо уважними.

Читайте також: Ці захворювання викликані мікрохвильовими печами і ви, ймовірно, їх ігноруєте!

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram