7 дієвих кроків, як навчитися сміливості

Багато ситуацій у житті вимагають від нас рішучих дій, але нам страшно, тож відтягуємо до останнього. Як стати сміливішим? 7 дієвих кроків пропонує психоаналітик Емі Морін.

Уникаючи рішучих дій і відтягуючи події, ми лише посилюємо страх.

На жаль, така людська натура – знаходити всі можливі виправдання для того, щоб відкладати неприємний для нас вибір.

Проблема в тому, що все має свою ціну. Кожен раз, коли ми уникаємо чогось, це посилює наше хвилювання, і та обставина або та розмова, які ми намагаємося відтягнути, стає лише страшнішою в нашій уяві. Ось так, до слова, і формуються багато фобій.

Крім того, не діючи рішуче і сміливо (хоча б у дрібницях), ми з часом втрачаємо емоційну стабільність, здатність швидко відновлюватися після стресів. Тому що така стійкість формується від постійного подолання нехай маленьких, але викликів.

Те, чого нам бракує, – це навіть не емоційна стійкість. Це момент, імпульс, коли ми, не вагаючись і не роздумуючи, кидаємося як у холодну воду вперед, щоб зробити те, що вважаємо правильним і необхідним, замість того щоб топтатися на березі.

Як стати сміливішим і перестати боятися? Звести до мінімуму ваші шанси на страх і залишити лише шанси на дію!

1. Не роздумуйте занадто довго

Особливо важко зважитися, коли ви боїтеся отримати відмову. Але у нашої сміливості і рішучості є одна дивна якість – з часом вони тануть . І чим довше ви чекаєте, тим менше у вас залишається. Так що якщо ви вирішили підійти і заговорити з кимось або, навпаки, розставити всі крапки над i і піти, не чекайте – робіть.

2. Зосередьтеся на тому, щоб переступити поріг

Якщо попереду неприємна розмова з кимось із членів сім’ї, визначте для себе, що ви хочете сказати і до якого результату прийти. А потім на час забудьте про це і сконцентруйтеся тільки на тому, щоб сказати першу фразу.

Буває, дехто тижнями не може набратися сміливості, щоби сказати: «Нам треба поговорити». Не турбуйтеся про те, як пройде розмова. Увійти в ситуацію значить наполовину виграти битву.

3. Як перестати боятися напередодні виступу або співбесіди?

Якщо ви нечасто говорите перед великою аудиторією, почніть із малого. Запитайте дорогу кілька разів поспіль. Дійте, незважаючи на страх, він пройде дуже скоро. Тут головне – кількість повторень.

Звикніть до звучання свого голосу і того, що вас слухають і вам відповідають, а потім попрацюйте над володінням аудиторією. Прочитайте перед кимось вдома гумористичне оповідання. Вам дуже скоро захочеться читати в особах, з виразом. Робіть паузи, дивіться на реакцію залу. Вона буде дуже бурхливою!

4. Подумайте про те, як добре вам буде потім

Коли ми не наважуємося навіть підступитися до проблеми, це виснажує. Згадайте свої відчуття після шкільних іспитів. Покінчивши нарешті з тим, що так довго лякало, ви відчуєте таку ж свободу.

5. Уявіть, скільки нових дверей відкриється перед вами

Це особливо стосується тих моментів, коли вам важко попрощатися з тим, із чого ви давно виросли. Як завершити стосунки, які тривають по інерції? Як набратися сміливості змінити життя, якщо воно проходить у місці, яке вам не подобається?

Зміни заберуть у вас багато часу і ресурсів, але результат дасть полегшення.

6. Призначте собі точний час

Заздалегідь запишіться в спортзал або до лікаря. Навіть якщо це розмова з кимось із близьких, які завжди поруч, конкретна дата додасть події неминучість.

7. Зробіть перший крок разом

Перевірений спосіб перестати боятися – зробити перший крок разом. Потрібна підтримка тих, хто нас добре знає і хто в нас вірить. Не соромтеся попросити своїх друзів прийти з вами на інтерв’ю.

Якщо складно прийти до психолога і розібратися нарешті в своїх проблемах – почніть із тренінгів у групі, де вас буде багато і всі будуть у рівному становищі. Ви отримаєте не тільки підтримку психолога, але і допомогу учасників групи.

Хтось наділений більшою сміливістю з народження, хтось більш боязкий. Але це не означає, що ви такими ж залишитеся завтра. Починайте працювати над внутрішньою стійкістю, тренуйте свої навички спілкування.

Усе це цілком реально.

Читайте також:Дякую тобі за крила

Джерело.