Чорна полоса? Невелика зміна сьогодні приведе нас у зовсім інший завтрашній день

Більшість дослідників у галузі психології успіху прийшли до висновку про те, що криза – ключова складова творчої енергії і успіху. Чим глибша криза, яку пережила людина, тим більший вплив в плані ентузіазму і схильності до ризику він надає. І це стосується і особистих, і фінансових, і суспільних криз.

Але це вірно тільки для відносно сильних людей. Людей, які здатні вистояти, винести уроки, не піддатися розпачу. Цьому вмінню – долати кризи і витягати з них цінний досвід треба готувати з дитинства. Треба дати дітям можливість зробити свої власні помилки, пережити розчарування, втрати, здобути свої власні перемоги, відчути і запам’ятати їх смак.

Вас не дивує, чому деякі компанії виходять з економічних криз сильнішими? Чому багато підприємців не припиняють своїх спроб побудувати успішний бізнес, незважаючи на низку невдач? А інші, взагалі-то, більш успішні, на старті раптом здають свої позиції при перших же труднощах?

Заплутана ситуація і хаос призводять або до саморуйнування, або до відродження.

Ми всі знаємо і іноді цитуємо такі істини, як «Кожному дається під силу», «Бог посилає людині тільки такі випробування, які вона в змозі витримати», «Все, що робиться, – до кращого», «Зневіра – це гріх» . Але дуже часто, опиняючись у вкрай важкій ситуації, ми не можемо знайти в собі достатньо сил, щоб відразу ж почати шукати вихід, не впадати у відчай, не піддаватися песимізму і паніці, і вже, тим більше, побачити в цій ситуації щось позитивне для свого подальшого життя. І це нормально. Спочатку.

А потім найсильніші, найоптимістичніші, ті, хто вже має досвід подолання й успіху, обов’язково знаходять вихід. Всупереч здоровому глузду, всупереч думці експертів, та «добрим» порадам тих, хто не вміє боротися і перемагати. І чим складніше було випробування, тим з більшою радістю вони живуть потім, тим більш високі цілі перед собою ставлять, тим вільніше і безстрашніше стають.

У мене було кілька знайомих, які пережили важкі драми у своєму житті, пов’язані зі здоров’ям, втратами, зрадою близьких. Я спостерігаю за їхнім життям і радію тому, що вони знайшли в собі сили пройти через все це дуже гідно. Зараз це успішні люди, які, озираючись назад, можуть з упевненістю сказати: «Все, що робиться, – на краще».

У числі моїх знайомих є і такі люди, які все життя бояться, що з ними може трапитися щось погане, що їх благополуччю настане кінець, що хто-небудь їх кине, підставить, зрадить. Тому, не чекаючи цього, вони самі кидають, підставляють і зраджують. Вони нікому не довіряють, живуть в постійному страху і постійно притягують у своє життя дрібні і великі неприємності. Їхнє життя зовні виглядає досить благополучним, але вони страждають цілим комплексом соматичних захворювань. Серед них є і незадоволені політики, і обдурені жінки, і ревниві чоловіки, і незадоволені масштабом свого бізнесу підприємці, а також недооцінені керівництвом наймані топ-менеджери.

На відміну від них, ті, хто стражданням здобув своє право на щастя, вижив після важкої травми – фізичної чи моральної, вийшов зі стану хаосу, в який у якийсь момент перетворилось їхнє життя, набувають абсолютно унікального бачення світу і здатності підкорювати будь-які вершини.

Не можу не процитувати знаменитого Річарда Баха: «Невелика зміна сьогодні приведе нас у зовсім інший завтрашній день. Тих, хто вибирає високий, важкий шлях, чекає щедра нагорода, але вона довгі роки залишиться в прихованому вигляді ». Візьміть на себе відповідальність за все, що відбувається у вашому житті. Перестаньте витрачати свою енергію на скарги, перестаньте шукати співчуття і розради. Перетворіть енергію хаосу в потужну енергію творення. І чим відчайдушніше ваше становище зараз, тим більш потужний імпульс психічної енергії ви можете направити на здійснення своєї мети.

Вам вже нема чого втрачати! Ви можете лише придбати. Довіртеся своїй інтуїції, своєму творчому початку. Почніть думати і діяти, як думають і діють найуспішніші люди. Впевнено, виважено, без сумнівів в успіху, рішуче і позитивно.

Читайте також: Закони карми, що змінюють наше життя

Джерело.

Це обов’язково допоможе. Спробуйте!

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram