Чим небезпечний брак магнію в організмі

Недолік магнію призводить до порушень метаболізму, а також послаблює нерви і м’язи.

Магній є одним з головних життєво важливих макроелементів для нормального розвитку і життєдіяльності живого організму.

Цей цінний мінерал знаходиться в кожній клітині і тканини нашого організму, займаючи четверте місце після калію, кальцію і натрію за поширеністю.

Магній бере участь у всіх найважливіших обмінних процесах – перетворення споживаних білків, жирів рослинного і тваринного походження, простих і складних вуглеводів, в регуляції температури тіла і витрати енергії та ін.

Коли ж організм особливо потребує магнію? Фахівці виділяють такі ситуації:

Підвищений рівень стресу
Цей незамінний елемент разом з певними гормoнами відповідає за швидкість і передачу нервових імпульсів. Коли людина перебуває в емоційно складній ситуації, організм включає функції самозахисту і активно витрачає запаси магнію, що володіє заспокійливим ефектом.

В такому випадку про нестачу магнію сигналізує підвищена дратівливість, моментальна збудливість, агресивність людини, яка швидко втомлюється і впадає у відчай. При дефіциті магнію помітно знижується стійкість до стресів – стриманість в момент загострення пристрастей, швидка відхідливість і оптимізм.

Вагітність
У цей чарівний і незабутній період малюк забирає практично всі корисні речовини у мами, яка посилено їх повинна поповнювати. Оскільки в ці 9 місяців жінка більш чутлива, тривожна і ранима, їй прописують прийом магнію, який попереджає різку зміну настрою, зайву плаксивість і істерію, а також головні болі, коливання у вазі.

Крім того, допомагає магній і дитині в утробі матері, забезпечуючи своєчасне формування тканин і органів, зміцнюючи опорно-руховий апарат і нервову систему, сприяючи кровотворенню і нормалізації артеріального тиску.

Вади зовнішності
Досвідчений і тямущий фахівець буквально з першого погляду здатний безпомилково визначити недолік магнію. Дефіцит цього мінералу видно по тьмяним локонам, ламким нігтям, сухій шкірі. При нестачі магнію порушується живлення клітин шкіри жирами, білками, вуглеводами, а також водно-сольовий обмін.

Тому не варто відчайдушно бігати по салонам краси і робити дорогі процедури – на початковому етапі досить відновити вміст магнію.

Вчені визначили, що в добу доросла людина має отримувати не менше 400 мг магнію. Для вагітної жінки і матері-годувальниці ця норма зростає до 450 мг. Звичайно ж, найпростіше отримати магній з продуктів, які присутні щодня на нашому столі, – ламінарії і морської риби, бобових і злаків, бананів і ягід, брокколі і білокачанної капусти.

Читайте також: Жінка поглинає і зберігає в собі зразки ДНК усіх чоловіків, з якими спала

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram