Дуже захотілося побачити ЙОГО….

Принижена особистість.

Моя дружина має подругу. Це  непосидюча жінка, яскрава за характером, в яскравому, зі смаком підібраному одязі. Усміхнена і дуже весела. Спектр інтересів Лариси був настільки широкий, що з нею було цікаво завжди, всім і всюди.

Вона працювала в агенстві перекладачем. Не пропускала жодної нової книги про лінгвістичні нововведення, часто відвідувала всілякі мовні семінари. Загалом, дивилися ми на Ларису і думали – ось самодостатня людина! Така собі жінка – «ртутна кулька». «Енерджайзер».

Одного разу моя дружина прийшла додому чимось явно засмучена.

Виявилося, що моя дружина зустріла нашу спільну подругу на вулиці. І не впізнала. Сірий светр, довга сіра спідниця, волосся зібране в безглуздий пучок. Сіру картинку довершували сірі черевики і повна відсутність косметики. На всі питання Лариса відповідала односкладово, послалася на те, що поспішає, і зникла в переході метрополітену.

Ми сиділи на кухні ще кілька годин, ламали голови і будували здогади – що ж могло статися з нашим “живчиком”? Що змусило цю прекрасну пташку  «перефарбуватися» в сірий колір?

«Ех, аби не ceкта …» – я зітхнув і раптом підстрибнув від  дуже простої думки: «! А давай ми їй зателефонуємо»
«Ну, правильно!» – дружина теж встала, – «І запросимо в гості!»

Ну ось – все і прояснилося! Ми-то повидумали собі пристрасті, а подруга просто закохалась в черговий раз. Ось і мчала на побачення, занурена в думки … Стоп. Але ж одяг нашої стиляги міг би і краще бути. І без макіяжу … Хоча, чого там з разового випадку робити якісь висновки …

Випадок виявився не разовим. Лариса стала дуже замкнутою людиною. На всіляких вечірках, де з’являлася тепер тільки після довгих умовлянь, в основному вона мовчала. Але коли лунав дзвінок її мобільного, вся якось підтягувалась і поспішала вийти з приміщення – поговорити.

Після таких розмов зазвичай збиралася і, відкланявшись, спішно йшла. Її ніхто особливо не затримував, так – пару чергових фраз типу «Що це ти так рано?» Навіть люди, не настільки близькі Ларисі, помічали: «Да-а … Сіла батарейка, немає більше« енерджайзера »…

Якось раз я зіткнувся з Ларисою на вулиці. Вона йшла розглядаючи носки своїх сірих черевичок і здригнулася, коли я її покликав. Подоба посмішки, голос в півтону – «Привіт …» Я запропонував провести її, і на півдорозі її «понесло» …

Виявилося, що тепер Лариса вважає, що робота і кар’єра – дурниці і нісенітниці, що бути «берегинею вогнища» – головне призначення будь-якої представниці жіночої статі. Вона так і видала – «представниці жіночої статі»!

Після слів про те, що вона тепер згодна все життя сидіти вдома, готувати їсти та дітей народжувати, я присвиснув. Дітей народжувати – це класно, але тільки ось сказано це було таким тоном, що … Якось не по собі стало.

Нуднувато якось. Я говорив Ларисі, що у мене на роботі у фінансового директора – четверо дітей, і це нітрохи не заважає їй відмінно виглядати і залишатися незамінною людиною у фірмі.

«Ні», – Лариса підняла на мене очі, і я готовий був заприсягтися, що в глибині їх я побачив переляк, – «Жінка повинна цілком присвятити себе чоловікові, дітям, сім’ї …»

Я все зрозумів. Мені дуже захотілося побачити ЙОГО.

«А чому б тобі не прийти до нас зі своїм другом?»

«Ні, Стас не любить вечірки, він і мене …» – Лариса запнулась.

«Гаразд, спробую умовити …» – Лариса посміхнулася, на секунду ставши тією Ларисою, яку ми знали колись …

Через тиждень я познайомився з НИМ. Ви бачили Наполеона? Як його на картинах і в кінофільмах зображують? Зняти рейтузи і кітель, одягнути в костюм-трійку – і це вже портрет НЕ узурпатора, а Стаса.

Зріст – «метр двадцять у стрибку», залисини, Він простягнув мені маленьку вузьку долоньку, представився і тут же відійшов з Ларисою до столу.

За весь вечір я не почув від Стаса жодного слова. Іноді він щось шепотів Лорі на вухо, і вона згідно кивала. Увійшовши до кімнати, перехопив погляд Лариси на Стаса, і мене пересмикнуло – це був погляд побитого спанієля.

Так вона ж залежна від нього! Від його слів, від його вказівок. Хто ж ця людина, яка змінила нашу подругу до невпізнання? Може, серйозний бізнесмен? Або політик який-небудь? А чи не діяч  культури – маститий режисер або художник талановитий?

Чим він «взяв» Ларису?Не зовнішністю точно, значить, тут або великі гроші, або багатий внутрішній світ. Або і те, і інше разом. Лариса якось обмовилася, що Стас «весь час в офісі, в офісі …» Та хто ж цей таємничий «містер Х»?

Таємницю допоміг розгадати випадок. Стас піднявся, послався на зайнятість (в 11 вечора суботнього дня!) І почав збиратися. Лариса сірою тінню ковзнула за ним в коридор. Ми попрощалися, я відчинив вхідні двері і лоб в лоб зіткнувся зі своїм нерозлучним другом Костиком.

Той відтіснив мене Стокілограмовим тілом і пробасив, що вибачається за запізнення – тільки з відрядження. І тут Костя привітав Стаса: «О! Здоров! А ти тут як? » Єдине, що я зміг розібрати: «Здрась … Конст … Ігорів …», потім він спиною вперед покинув моє житло, потягнувши за собою Ларису.

Я здивовано глянув на Костю: «Ви знайомі?» «Так, він у мене працює», – він був зайнятий розшнуруванням  черевика і раптом завмер: «? А Лариса з ним, чи що» Я пояснив йому що і як, не особливо вдаючись в подробиці. Здивуванню Костянтина було безмежним: «! Непримітний,  а таку панянку урвав» – «! Ну, молодець» –  гучно зареготав.

Виявилося, що Стас працює менеджером в крихітному відділі. Боїться начальника, боїться товаришів по службі, при телефонних розмовах з клієнтами обливається холодним потом, здригається від стукоту  дверей і заїкається при розмові з керівництвом фірми.

Мені стала зрозумілою зміна Ларисиного «оперення» на сірий колір ( «Що ти вирядилася? Ти ці шмотки одягаєш, щоб привернути увагу сaмців?»). Я зрозумів, чому Лорік oхoлола до роботи ( «Жінка повинна бути берегинею вогнища!»)

Сам-то  нічого не досяг. А та, що поруч, повинна бути ще нижче за статусом, адже це болісно – поруч жінка, яка тебе в кар’єрі обскакала! Нею ж управляти важче! У домогосподарки її!

Я зрозумів, чому Лариса перестали з’являтися у нас ( «Що тобі ці дрібні людці, коли тут Я? Та про що тобі або МЕНІ з ними говорити?»), Зрозумів, що за репліки відпускав на вухо Ларисі Стас( «А цей не дуже розумний, так, так … А у цього манжети на сорочці брудні … А цей перепив і шампанське на себе розлив … »)

Та краще б ти в сeкту потрапила, подруго, ніж до такого тaрантула в павутині! Облити все брудом ( «Я – НАЙКРАЩИЙ!»), «Затюкати»  ( «Ти – ніхто, Я – все») і, головне, ловити на собі залежні погляди …

Наші зустрічі з Ларисою стали відбуватися все рідше, і в кінцевому підсумку ми стали практично чужими людьми. Стас, як я розумію, не схвалював навіть телефонних розмов. Ось така ось сyмна історія …

Будьте вільні і не потрапляйте більше в принизливу залежність.

Читайте також: Трішки позитиву. Коли твоє маля не дає спати (фото)

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram