Енергетичні вaмпіри: як розпізнати і захиститися

Тема вaмпірів стала дуже популярною в кінематографі і масовій культурі. Але якщо справжні вaмпіри живуть тільки в казках, то з енергетичними паразитами можна зіткнутися всюди – в черзі в магазині, на роботі і навіть вдома. На переконання психологів, це ніякий не міф, а цілком з’ясоване психологічне явище.

Енергетичний вaмпір – це людина зі слабкою енергетикою, який змушений поповнювати її за рахунок інших людей, викликаючи у них негативні емоції.

Всі люди за своєю суттю трохи вaмпіри, адже обмін енергіями – це нормальний життєвий процес. Однак справжній психологічний паразит тільки «висмоктує» сили з інших, нічого не даючи взамін. Багато з таких людей самі не підозрюють про свою підступну суть і поводяться так мимоволі. Розрізняють сонячних і місячних вaмпірів.

Сонячні вaмпіри

Це вічні жeртви і скиглії. Вони постійно шукають вільні вуха, щоб вилити свою хвору душу, розповісти, як же важко їм живеться і як несправедлива до них доля. На вигляд сонячний вaмпір може здаватися чуйним і добродушним, але навряд чи він горить бажанням допомогти іншій людині. Його мета – змусити себе слухати, переключити співрозмовника на свою песимістичну хвилю. Він не шукає мудрих порад і розради, йому просто потрібно нити і плакати в жилетку.

Сонячні вaмпіри все драматизують, роблять, як то кажуть, з мухи слона. Поламався кран на кухні – трфгедія, поганий урожай картоплі – близький кінець світу! Їм нецікаві розради і розумні аргументи, вони завжди будуть помічати навколо тільки погане. З ними краще довго не спілкуватися, інакше вони зарядять вас енергією занепаду і печалі. Звичайно, дуже важливо вміти вислухати людину, і всім нам завжди хочеться виговоритися. Але у випадку з енергетичним вaмпіром ввічливість тільки зашкодить.

Місячні вaмпіри

До цього виду відносяться злі, агресивно налаштовані люди. Їх неважко впізнати по гострому недоброзичливому погляду. Вони постійно шукають приводу причепитися до людини – покритикувати її, дорікнути, образити. І неважливо, правий він чи ні, головне, викликати у жeртви бажання огризатися і нервувати.

Часто місячний вaмпір першим починає кричати і навіть влаштовувати істерики, але іноді він може довести людину спокійно. Від його колючих і несправедливих слів жeртва спочатку захищається, а потім зривається, плаче, її буквально трясе. Зв’язок встановлено ​​і тепер вaмпір вільно може «пити» енергію з донора.

Як розпізнати енергетичного вaмпіра?

1. Поведінка вaмпірів активна і наступальна. Вони привертають увагу будь-якими способами, виступають ініціаторами суперечок і конфліктів.

2. Таку людину неможливо переконати в своїй правоті, оскільки йому не потрібна істина, а лише сама сварка.

3. Вaмпір постійно вишукує нову інформацію, стежить за надзвичайними новинами, обожнює плітки і засудження.

4. Він завжди бачить в навколишніх недоліки, причому сильно перебільшує їх. Але гідності людей він вперто не хоче помічати.

5. Вaмпір патологічно ревнивий. Він не бажає, щоб на його жeртву впливав хтось ще, крім нього. Спочатку він може бути добрим і дбайливим, але дуже скоро його «любов» перетворюється в деспотію.

6. Перебувати в компанії енергетичного вaмпіра неприємно і незатишно. Він відштовхує вас, і ви не можете пояснити причини.

7. Після спілкування з вaмпіром ви відчуваєте себе пригніченим і розбитим. На душі залишається поганий осад, навіть якщо людина вела себе чемно.

Як захиститися від енергетичного вaмпіра?

Зазвичай дії і слова вaмпірів не відповідають законам логіки і здорового глузду. Не намагайтеся щось їм довести, це не має ніякого сенсу. Краще відразу відступити – таким чином ви збережете своє моральне здоров’я. Якщо неможливо уникнути розмови, зберігайте спокій і розмірений тон. Не дозволяйте вaмпірові вивести вас із себе. Чим більше ви будете виправдовуватися і нагадувати про себе, тим більше енергії він з вас вип’є.

Кращий спосіб боротьби з енергетичними вaмпірами – це ігнор. По можливості обірвіть всі зв’язки з ними або ж спілкуйтеся як можна менше, тільки по справі. При нападках вaмпіра спробуйте перевести все на жарт, подумати про щось хороше. Можна уявити навколо себе невидимиу скляну кулю, яка захищає вас від негативних слів кривдника.

Якщо вaмпір – один з членів вашої сім’ї, потрібно з’їхати і жити окремо. Якщо ж немає такої можливості, можна спробувати пристосуватися. Не беріть його критику близько до серця, не впускайте його в свій особистий простір. Дайте зрозуміти, що вам не можна вилізти на голову. Зробіть це спокійно, але твердо. Самому ж вaмпірові потрібно знайти цікаве заняття, щоб у нього не залишалося часу «пиляти» домочадців.

Висновок: витрачати нерви і здоров’я на енергетичних вaмпірів абсолютно безглуздо. Слід уникати контактів з ними, а спілкуватися варто лише з тими, з ким вам легко і цікаво.

Читайте також: Безцінний урок від чоловіка, який я ніколи не забуду

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram