Косоокість новонароджених: коли починати хвилюватись?

Оченята новонародженого інколи то роз’їжджаються в сторони, то сходяться до перенісся, причому по черзі. Такі явища, якщо вони виникають періодично і зберігаються недовго, в порядку речей – очні м’язи поки не дуже-то слухаються малюка.

На 10-й день дитина вже стежить очима за великою яскравою іграшкою (більше 15 см), яка рухається в полі її зору на відстані 20 – 75 см. Тим не менш, до 3-4 місяців зір новонародженого все одно слаборозвинений. Немовлята в основному дивляться по горизонталі, і лише з часом – по вертикалі. При цьому оченята можуть бути направлені в різні боки – кожен як би блукає сам по собі. Поки занепокоєння зайве – це, так зване, функціональна косоокість, яка повинна пройти.

Тільки після 2 місяців у новонароджених узгоджуються рухи обох очей. Якщо ж косоокість зберігається більше восьми тижнів, малюка необхідно показати лікарю.

Крім того, функціональна косоокість може закріпитися, перейшовши в патологію, якщо не дотримуватися техніки безпеки. Справа в тому, що через вікові особливості конструкції ока діти народжуються далекозорими (норма – до +3 діоптрій). Чим молодша дитина, тим менше поздовжній розмір очного яблука – у малюків воно приплюснуте, а не кругле, як у дорослого. Звідси й особливості очної оптики. Тому великі іграшки не варто підносити близько до личка маленької дитини.

Читайте також: Дитяче хропіння небезпечне для здоров’я

Джерело.