Лікар розповів, як на успішність учня впливають проблеми з диханням

Не сварiть дитину за погані оцінки, а перевiрте, чи не турбують її аденоїди, чи нема у неї хронiчного бронхiту, чи здоровi органи травлення, – радить лікар.

– Не остання причина, через яку дiти вiдстають у навчаннi, – аденоїди, -розповiдає дитячий невропатолог Мар’яна Вiрасюк. – Запаленi носоглотковi мигдалики пiд дiєю вiрусної або бактерiальної флори збiльшуються та продукують слиз, який з часом густiє. Дитинi важко дихати, настає кисневе голодування, що порушує роботу мозку. Школяр погано спить, оскiльки хворi мигдалини перекривають носовий хiд, знижується слух. Дитина погано чує, кашляє, дихає ротом, стає неуважною. Заважають вчитися й хронiчнi пневмонiя та бронхiт.
Батьки часто навiть не зважають на те, що дитина “пiдкашлює”. А згаданi хвороби провокують iнтоксикацiю, яка затримує розумовий розвиток.

Захворювання шлунка, печiнки та пiдшлункової залози спричиняє астенiю, тобто нервово-психiчну слабкiсть, той-таки ж синдром хронiчної втоми. До цiєї недуги призводять неврологiчнi розлади, неякiсне харчування та недосипання, яке через велику кiлькiсть домашнiх завдань та захоплення комп’ютерними iграми серед сучасних школярiв – не рiдкiсть. Погано сплять дiти, хворi на нирки, на хронiчний цистит – вони цiлу нiч перевертаються з боку на бiк та бiгають у туалет, а вдень їм важко зосередитися i сприймати навчальний матерiал. До речi, школярi, якi мають поганий зiр та вiдмовляються вiд окулярiв, погано бачать те, що вчитель пише на дошцi, але не завжди наважуються перепитувати або озвучувати свою проблему. До того ж через постiйне напруження їм дошкуляє бiль голови, що також стає причиною поганої успiшностi.

Отож, якщо дитина вiдстає у навчаннi, обстежте її у лiкарiв, а тодi вже вимагайте, щоб приносила вiдмiннi оцiнки.

– А якщо зi здоров’ям усе добре, а у щоденнику самi двiйки – тодi найкращим лiком стане батькiв пасок?

– У жодному разi! Я стою на тому, що основне — процес. От, скажiмо, дитина з нормальним iнтелектом, слухом i зором може писати неграмотно через незрiлiсть деяких вiддiлiв мозку, рук, що вiдповiдають за руховi функцiї, мовну увагу, просторове орiєнтування. Найчастiше страждають базально-лобнi вiддiли – вони першi приймають iнформацiю вiд органiв чуття i передають її далi, у вищi вiддiли центральної нервової системи. Якщо iнтенсивнiсть цього процесу знижена, вiддiли кори головного мозку, забезпечуючи зберiгання i переробку iнформацiї, перебувають у напiвсплячому станi. Саме це може стати причиною низького рiвня грамотностi, поганого почерку i незадовiльної поведiнки на уроках. Важливо не заплющувати очi на проблему i не прогавити момент: мозок пластичний до 12 рокiв, i в цьому вiцi вади досить легко
виправити.

-Як? Чим батьки можуть допомогти?

-Дуже корисно кожного ранку розтирати дитинi шийну i потиличну зони шорстким рушником. Крiм того, привчiть сина або дочку до контрастного душу щоранку. Корисна їжа для розуму – банани, шоколад. Поговорiть з учителем, попросiть не писати зауваження в зошит, щоб не травмувати дитину. Простежте
за тим, щоб ваш школяр якомога бiльше часу проводив на повiтрi при денному свiтлi. Дуже корисний бiлий колiр – i в оточеннi (снiгопад, прогулянки по зимовому лiсу), i в одязi.

Анна ПЕТРОЧЕНКО

Читайте також: Вражаюче. Картини створені за домомогою молотка (Фото)

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram