На що вказує почервоніння під очима у дитини

Дитяча шкіра – хороший індикатор роботи організму. Саме її стан відображає загальні проблеми і збої. Особливу увагу батькам варто приділяти шкірі під очима, оскільки вона дуже тонка, чутлива, практично прозора, тому найбільш виразно відображає проблеми у лімфатичної та кровоносної системі.

Якщо синці під очима найчастіше вказують на втому, проблеми зі сном, то почервоніння під очима у дитини відображає набагато більш серйозні проблеми. Що ж робити батькам? Варто турбуватися або відпустити ситуацію?

Причини почервоніння під очима

1. Алергія визнана найбільш поширеним захворюванням, яке впливає на зміну кольору шкіри під очима. Додатковими ознаками, що вказують, що дитина страждає саме від цього, є: почервоніння очей, слісливість, нежить, сонливість, лущення шкіри, свербіж.

Алергенів, які викликають відповідну реакцію організму, досить багато в повсякденному житті: пил, пилок, різкі запахи, лікарські препарати, продукти харчування та інші. Виявити алерген можливо тільки з допомогою спеціальних досліджень реакції організму на той або інший подразник. Однак, якщо у батьків є алергія на будь-який з видів, практично в 50% випадків вона передасться дитині.

2. Інфекційні захворювання також безпосередньо викликають почервоніння під очима. Найпоширеніше захворювання, на яке вказує почервоніння, – хронічний тонзиліт або запалення піднебінних мигдалин. Можна виявити при огляді – жовтий або білий наліт на піднебінні і мигдалини малюка стануть підтвердженням діагнозу. Викликає дане захворювання золотистий стафілокок – інфекційна бактерія, постійними носіями якої є 20% населення. Зазвичай йому піддаються діти зі слабким імунітетом, регулярно хворіють ангінами та ГРЗ.

3. Аденоїди або збільшення носоглоткової мигдалини. Додатково у дитини можна констатувати утруднене дихання, хрипи в сні, проблеми зі слухом, набряклість обличчя.

4. Карієс також може бути причиною зміни нормального кольору шкіри під очима.

5. Сама рідкісна, але від цього не менш небезпечна причина – вегето-судинна дистонія. У цьому випадку дитина досить слабка фізично, швидко втомлюється, страждає від запаморочень, його шкіра бліда. Відбувається це із-за порушень в роботі судинної системи, внаслідок чого надходження кисню до головного мозку обмежена.

6. Спадковість. Це найбезпечніша причина, просто вказує на те, що це унікальна особливість підшкірної клітковини дитини, яка перейшла до нього від батьків або найближчих родичів.

7. Загальна втома від неправильної організації режиму сну і відпочинку.

Що робити, щоб почервоніння під очима зникло?

Насамперед слід зробити все можливе, щоб воно не з’являлася. Для цього:

– правильно організовувати режим дня і сон дитини (стежити не тільки за тривалістю, але і за якістю сну, регулярно гуляти);
– уникати надмірних навантажень на організм;
– навчити дотримуватися правил обличчястої гігієни (регулярно і правильно мити руки, чистити зуби);
– давати дитині фрукти, овочі;
– регулярно обстежувати і самостійно стежити за станом дитини.

Читайте також:Як полегшити своє життя. СЕКРЕТИ БАГАТОДІТНОЇ МАМИ

Якщо ж раптом ви помітили, що шкіра під очима почервоніла, при цьому навантаження на дитину не збільшувалася, його режим дня не змінився, слід звернутися до лікаря і здати ряд аналізів. І чим раніше буде поставлений діагноз, тим простіше буде вилікувати основне захворювання, на яке вказує почервоніння.

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram