Наказ Дітям. Батько й мати дали тобі життя. І живуть для твого щастя

Батько й мати дали тобі життя. І живуть для твого щастя.

Не завдавай їм болю, образи, прикрощів, страждання. Все, що тобі дають батько й мати – це їхня праця, піт, утома. Вмій поважати працю батьків. Найбільше щастя для матері й батька – твоє життя, працьовитість, любов до науки, повага до старших. Якщо люди вважають тебе недоброю людиною – це велике горе для твоєї матері і батька. По справжньому любити їх – означає приносити в дім мир і спокій.

Твоя сім’я – це не тільки батько й мати. Це й ви, діти. Це твоя поведінка, твої вчинки. Запитуй у батька й матері дозволу на те, що без них вам робити не можна, або ж безтактно. Справжня свобода сина й дочки – бути слухняними дітьми.

Підкорення волі батьків – перша школа громадського виховання, перша дисципліна твоєї совісті. Якщо не навчишся підкорятися волі батьків, ти не зможеш стати стійким, мужнім громадянином, дисциплінованим трудівником, вірним батьком своїх дітей.
Три нещастя є в людини: смерть, старість і лихі діти, говорить українська народна мудрість. Старість – невідворотна, смерть – невловима, перед цими нещастями ніхто не може зачинити двері свого дому.

А від лихих дітей дім можна зберегти, як від вогню. І це залежить не тільки від батьків ваших, а й від вас самих.
Бути хорошими дітьми означає не допустити, щоб старість батька й матері була отруєна твоїми поганими вчинками.

Вмій відчувати найважчі душевні муки матері й батька. їхня хвороба – твоє горе, їхні невдачі й неприємності на роботі – твоя біда. Вмій бути добрим у думках і почуттях. Бережи здоров’я батьків. Пам’ятай, що ранню старість і хвороби твоїм батькам приносить не тільки праця, втома, а й сердечні хвилювання, переживання, тривоги, прикрощі. Найбільш вражає батьків дитяча невдячність, байдужість сина чи доньки. Будьте гідними своїх батьків!

Читайте також: Від нас залежить, чи наші діти почують слова «мама» і «тато»

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram