Не залишить байдужим. Дивні захоплення: хобі, які були популярними 150 років тому (Фото)

Незважаючи на всю удавану манірність і пуританське виховання, люди в вікторіанську епоху вміли себе зайняти. Ось тільки їх захоплення сучасній людині можуть здатися, м’яко кажучи, дивними. У XIX столітті розчулено милувались опудалами тварин, прикрашали себе волоссям померлих і були в захваті від спіритичних сеансів.

1. Спиритизм

Тема смерті була неймовірно популярною в XIX столітті. Крім усього іншого, люди були схиблені на спіритизму. Вони натовпами ходили на сеанси з «літаючими» столами і ляльками, загорнутими в марлю. Медіуми, в свою чергу, активно «викликали» душі померлих.

2 Лихоманка папороті

Одним з дивних захоплень людей вікторіанської епохи була птерідоманія (pteridomania) або папоротева лихоманка. У період з 1850-1890-і роки папоротями захоплювалися всі. Було модно мати ці рослини у себе вдома, всюди продавався одяг і домашнє начиння із зображенням папороті. Його вивчали не тільки чоловіки, але і жінки. Можливо для представниць слабкої статі це був тільки привід офіційно вибратися з будинку на свіже повітря, але вони з ранку до вечора могли сперечатися про невимовні латинські назви папоротей.

3. Таксидермія

Ще одним, не менш дивним захопленням представників вікторіанської епохи була таксидермія. Кожен хотів мати у себе опудало якої-небудь тварини. Дами прикрашали свої капелюхи не тільки справжніми пір’ям, а й справжніми птахами (правда, мертвими). Найвідомішим таксидермістом був Уолтер Поттер. Він створив справжній музей з опудалами. Найбільш відвідуваними експонатами були кошенята в вигляді нареченого і нареченої.

Від деяких фотографій вікторіанської епохи буквально мурашки біжать по шкірі. На сімейних знімках зображені батьки з померлими дітьми. Посмертне фото було єдиним способом зберегти пам’ять про померлу людину, і тому після констатації смерті родичі відразу ж бігли не в похоронне бюро, а до фотографа.

5. Прикраси з волосся померлих

Незважаючи на те, що волосся використовувалися у виготовленні прикрас ще в Стародавньому Єгипті, люди вікторіанської епохи обожнювали носити на собі такі ж вироби. Але найчастіше для прикрас використовували волосся померлих. Їх вплітали в браслети, ланцюжки, персні в пам’ять про рідних людей.

Читайте також:  Вологі серветки. Маленький плюс, чи величезний мінус

Джерело. 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram