Одна-єдина фраза, яка припиняє плітки

Вікіпедія пише, що плітки – це «марнослів’я або чутки, в основному, про особисті справи інших людей; так само відомі, як перемивання кiстoчок».

Марнослів’я. Чутки. Про особисте життя. Хто ж може насолоджуватися таким мерзенною і негідною поведінкою? Схоже, багато наших приятелів. Ті ж люди охоче розмірковують про Вищий Розум і подібне.

Не допускайте такої помилки: плітки не приносять користі і це бридко. Це марно, так як не допоможе чогось досягти, і бридко, тому що подібна поведінка просто огидна.

Чому ж ми брешемо?

Незважаючи на все це, багато приєднуються і навіть заохочують плітки. Останнє часто є наслідком великої кількістю продукції виробленої засобами масової інформації, яку деякі люди вважають за краще споживати. Подумайте про ці явно недалекі телешоу ( «ДОМ-2»), в яких акцентується увага на плітках, щоб привернути глядацьку аудиторію. Також у нас є випуски «новин» про знаменитостей, які підживлюються від публіки і її невгамовною спрагою «останніх сенсацій» (часто неправдивих та образливих) та інформації, що не має ніякого відношення до їх життя.

У будь-якому випадку, пліткарі часто не дуже гарної про себе думки. Наприклад, деякі з них відчувають себе непотрібними або нецікавими і можуть обрати шлях розголошення інформації, здатної викликати зацікавленість. Діючи так, вони можуть відчувати, що їх приймають за товаришів. Такі люди часто відчувають одне з цих двох почуттів: або полегшення, що їх нарешті прийняли в компанію, або жалю, що зачепили чиїсь почуття. На жаль, дуже часто – перше.

Психологія пліток
Як виявилося, плітки дуже часте явище: «Близько 60% розмов між дорослими людьми про когось, хто в даний момент не присутній,» – каже один видатний соціальний психолог – «І більшість з них (розмов) – засуджувальні.»

 

Психологи відкривають громадськості фразу, моментально зупиняючу плітки
Коли хтось намагається залучити Вас в образливу викривальну промову про когось, краще, що можна запитати – це: «Навіщо ти мені це говориш?»

Читайте також: Чоловік завжди економив на Світлані, ні нових черевичків, ні навіть шоколаду так і не дочекалася

Психологи кажуть, що це ефективно по ряду причин. Перша: питання негайно руйнує будь-егоїстичні мотиви пліткаря. Друге: фраза змусить їх прийняти факт, що Ви, судячи з усього, не дуже-то раді такій розмові.

Майже в будь-якому випадку пліткар оторопів від питання. Майже в будь-якому випадку у них не буде гарної причини «чому» вони втягують Вас в таку розмову. Грунтуючись на їх відповіді, можна набагато простіше позначити: «Я не хочу бути частиною цього всього». Або: «Можливо, тобі варто про це поговорити з ним чи нею особисто?»

Джерело.