Про які хвороби розповість дитячий язик

Безліч різноманітних недуг криється у цьому органі.

Білий наліт на язичку, а також на щічках дитини, що супроводжується сирнистими відкладеннями, швидше за все, стане сигналом, що у крихти молочниця (кандидоз). Він виникає у малюків з ослабленим імунітетом, або після курсу антибіотиків. Від нього необхідно позбавлятися. Ураження організму грибком кандида може стати причиною шкірних висипань, алергій, проблем з шлунково-кишковим трактом і дихальною системою організму.

Жовто-білий наліт розповість про проблеми зі шлунком. Він виникає при запальних процесах в шлунково-кишкового тракту, інфекціях і отруєннях. Точно встановити причину і призначити лікування в такому випадку допоможе лікар. Крім того, такий наліт може з’явитися, якщо доглядаючи за зубками, крихітка забуває про язичок, який теж потрібно чистити.

Малиновий язичок – ознака скарлатини. При цьому захворюванні язичок спочатку покривається густим білим нальотом, який на 5-й день йде, а язичок набуває яскраво-червоний колір з запаленими малиновими сосочками на ньому.

Читайте також:Що назавжди псує зуби

Сухий язик. Буває у діток, у яких, наприклад, через запалених аденоїдів або гаймориту утруднене дихання носом. Коли дитина весь час дихає ротиком, язик пересихає. Також це спостерігається при станах зневоднення. Таке відбувається, якщо ви не стежите за питним режимом дитини в спеку, або як наслідок кишкових інфекцій.

Шановні читачі запрошуємо вподобати нас у Telegramта Instagram

Гладкий язик. Зазвичай буває при зниженні гемоглобіну в крові і анемії внаслідок нестачі в організмі заліза, а також при нестачі вітамінів групи В. У цьому випадку буває досить внести коригування в харчування дитини.

У більш складних випадках знадобитися лікарська допомога і вітамінотерапія.

Джерело.