Що дарують на хрестини хрещені батьки, бабусі та інші гості

Хрестини дитини – це дуже важлива подія, це святкування в честь хрещення малюка. На цю подію прийнято вручати пам’ятні, духовні і символічні подарунки. Це, в першу чергу, повинні бути презенти з акцентом на духовному вихованні малюка. Хоча рідні також часто вручають і корисні подарунки – як от одяг та іграшки. З’ясуємо в деталях, що потрібно дарувати на хрещення дівчинці і хлопчику, що повинні дарувати хрещені батько і матір, родичі, друзі. Також наш інтернет-магазин запрошує відвідати розділ Набори для хрещення, в якому ви знайдете одяг для хрестин на дівчинку і хлопчика, крижму, конверти на виписку з пологового будинку.

Що хрещена мати дарує на хрестини

Своєму похреснику жінка може подарувати іконку із зображенням її покровителя. Особливо рекомендується це зробити, якщо ви хрестили дівчинку. Адже відомо, що в день хрещення дитинка отримує свою друге (церковне) ім’я, а також свого янгола-охоронця – це хтось зі святих, День ангела якого відмічався саме в день обряду хрещення. Бажано, щоб це саме мірна ікона – тобто ікона, написана по розміру росту дитини при народженні.

За традицією, хрещена мати повинна купити хрестильний одяг для малюка, а також крижму – спеціальну ковдру (рушничок), в яку загорнуть дитинку після купелі. Крижма – обов’язковий атрибут обряду хрещення. Для літнього періоду потрібно купити крижмо з легкої тканини – це бавовна, льон, ситець. А от для холодного сезону можна вибрати утеплену махрову крижму.

Що повинен подарувати хрещений батько

Обов’язково хрещений батько повинен купити натільний хрестик з ланцюжком або червоної ниточкою. Зверніть увагу, на хрещення не можна купувати золотий хрестик! Також хрещений батько може вибрати своєму похреснику чи похресниці дитячу Біблію. Окрім виховання духовного, хрещені батьки повинні дбати і про культурний розвиток дитини. Тож на хрестини доречно подарувати малюкові художні книжки, наприклад, збірку українських казок або музичну книжечку з колисковими. Також варто замилитись про пам’ятний сувенір. Наприклад, патріотичний номерний знак на дитячу коляску або маленьку вишиванку для дівчинки чи хлопчика.

Що дарують гості на хрестини

Існує давня традиція – рідні (як правило, дідусь та бабуся) вручають дитині пам’ятну срібну ложку. На ложці викарбовується ім’я малюка, а також дата його хрещення. Столові срібло – дуже популярний вид подарунку на хрестини або народження дитини.

Якщо хрещені батьки відповідають за більш духовні подарунки на хрестини, то родичі та друзі родини можуть приносити корисні презенти для малюка. Це, звичайно ж, іграшки, одяг, наприклад, святкове платтячко чи гарний костюмчик для хлопчика.

Також можна вибрати для дитини готовий подарунковий набір. Пропонуємо переглянути наш розділ Подарункові набори, в яких ви знайдете вигідні за ціною варіанти подарунків для діток різного віку. Набори різноманітні і можуть складатись з одягу та іграшок, тому вам не доведеться шукати подарунок в різних магазинах. Усі набори йдуть в гарних подарункових пакетах – вам залишиться лише вручити презент.

Читайте також: Хресні батьки: кому не можна ставати хрещеними

Джерело.