Соком не запивати: медик пояснює, коли лiки стають небезпечними або неефективними

У нашому організмі лiки взаємодіють із рiзними речовинами, якi ми їмо, п’ємо чи вдихаємо. І часто це поєднання – дуже небезпечне, запевняє лiкар-терапевт iз 30-рiчним стажем Лариса Войтенко.

Якщо одночасно вжити психотропний препарат (наприклад, нiаламiд) та сир, це може закiнчитися невтiшно: пiдвищиться тиск, виникне головний бiль, ймовiрнi порушення серцево-судинної системи i навiть крововилив у мозок.
Пiд час прийому психотропних препаратiв варто вiдмовитися також вiд курячої печiнки i маринованих оселедцiв, пива та мартiнi, – радить Лариса Миколаївна.

ДЛЯ ЛЮДЕЙ, ЯКI ПРИЙМАЮТЬ АНТИДЕПРЕСАНТИ, СМЕРТЕЛЬНО НЕБЕЗПЕЧНИМИ МОЖУТЬ СТАТИ родзинки, йогурт, баклажани. Таке поєднання може спричинити рiзке пiдвищення артерiального тиску i навiть iнсульт.

ЯКЩО ВИ ПРИЙМАЄТЕ АСПIРИН, вiдмовтесь вiд бiлкової, жирної та вуглеводної їжi. Iнакше всмоктування препарату зменшується майже вдвiчi, знижується його терапевтична концентрацiя в кровi, й аспiрин не дає сподiваного ефекту, – продовжує Лариса Войтенко. – А їжа, багата на солi залiза (скажiмо, яблука), вжита разом iз препаратами тетрациклiнової групи, також гальмує всмоктування цих антибiотикiв, їх концентрацiя в кровi зменшується до 50 вiдсоткiв.

ТИМ, ХТО ВЖИВАЄ ФУРАДОНIН, СЛIД ТИМЧАСОВО ВIДМОВИТИСЯ ВIД ЖИРНОЇ ЇЖI. Адже тодi препарат довше затримується у шлунку, де розчиняється та розпадається. I до кишкiвника доходить мiнiмальна його концентрацiя й антимiкробний вплив дорiвнює нулю. А пiд впливом їжi, багатої на фолiєву кислоту (наприклад, салату), знижується терапевтична дiя сульфанiламiдних препаратiв.

ОСОБЛИВО УВАЖНИМИ ТРЕБА БУТИ ПРИ ЛIКУВАННI ХРОНIЧНОЇ СЕРЦЕВОЇ НЕДОСТАТНОСТI ТА ЦИРОЗУ ПЕЧIНКИ СЕЧОГIННИМИ ЗАСОБАМИ. У таких випадках обов’язково знижується рiвень вмiсту калiю та натрiю в органiзмi, що небезпечно. Тому, якщо вам необхiдний такий тип лiкування, рекомендується вживати якнайбiльше багатих на калiй продуктiв – сухофруктiв, бананiв та печеної картоплi.

ЖIНКАМ, ЯКI ПРИЙМАЮТЬ ПРО*ЗАПЛIДНI ГОРМОНАЛЬНI ЗАСОБИ, НЕ ВАРТО ЗЛОВЖИВАТИ КАВОЮ. Справа в тому, що гормони, якi входять у склад пiгулок, сповiльнюють руйнацiю кофеїну в печiнцi i, вiдповiдно, збiльшують його концентрацiю в кровi. Тому може з’явитися дратiвливiсть, головний бiль, безсоння, – пояснює панi Лариса.

ЛIКАРСЬКI ПРЕПАРАТИ, ЯКI МIСТЯТЬ КОФЕЇН, НЕ МОЖНА ЗАПИВАТИ МОЛОКОМ. При їх поєднаннi бiлки молока зв’язують до 30 вiдсоткiв кофеїну, а тому визволення самої лiкуючої речовини з такого комплексу вiдбувається дуже повiльно. А втiм, саме завдяки такiй властивостi молока звичайну каву до столу
рекомендують розбавляти молоком чи вершками.

НIКОЛИ НЕ ЗАПИВАЙТЕ АСПIРИН АПЕЛЬСИНОВИМ СОКОМ, оскiльки цей тандем може викликати розвиток виразки шлунку.

Знеболювальне, наприклад, ібупрофен, у поєднанні з шампанським дає ефект токсичного ураження печінки.

А перед тим, як почати курс лiкування тим чи iншим препаратом, обов’язково дiзнайтеся все про його побiчнi ефекти i поєднуванiсть з iншими лiками та продуктами харчування. I не забудьте роконсультуватися iз терапевтом, який цi лiки вам призначив.

Читайте також:Кращі засоби. Як правильно приймати «ванну краси»

Джерело.