Це слово допомагає зберегти стосунки та шлюб, довели вчені

Психологи з Університету Джорджії (США) під час опитування вони з’ясовували, як прийнято спілкуватися в сім’ях, як подружжя висловлюють свої почуття.

Результати засвідчили: у найщасливіших шлюбах чоловік і жінка звикли говорити одне одному “дякую”.

“Якщо чоловік бачить, що в родині його люблять і цінують, якість шлюбу покращується. Крім того, взаємна увага і вдячність позначається на тому, як бачать і оцінюють свій шлюб партнери, від чого, зокрема, залежить і його тривалість”, – говорить співавтор дослідження Тед Фартіс.

“Наше опитування засвідчує абсолютну силу простого “дякую”, – говорить науковий керівник дослідження Ален Бартон. – Навіть якщо пара зазнає труднощів у відносинах, подяка допомагає привести їх у норму і поліпшити клімат в родині”. Також дослідження показали, що чим частіше подружжя висловлює свою вдячність один одному, тим менше чоловік і дружина думають про розлучення. Крім того, знижується негативний ефект від сварок.

“Якщо пара в кризі: один член сім’ї постійно чогось вимагає і бурчить, а інший намагається уникнути конфлікту, саме подяка і вдячність допомагає подружжю вийти з піку, позбутися негативних емоцій і стабілізувати відносини”, – каже Тед Фатріс. “Уперше ми змогли задокументувати, що шлюб стає стабільнішим і якіснішим, якщо чоловік і жінка відчувають вдячність одне до одного, – додає Ален Бартон. – Ми вважаємо це важливим, оскільки це означає, що практично будь-яка пара може зміцнити свій шлюб, навіть якщо вони не особливо сильні в залагодженні конфліктів”.

Навіть у разі напруженої фінансової ситуації в родині подяка може багато виправити. Коли пара ледь зводить кінці з кінцями, чоловік і дружина частіше починають критикувати одне одного, стають дуже закритими, вони можуть навіть почати уникати одне одного, що, звичайно ж, призводить до погіршення відносин.

Однак проста подяка може розірвати коло і допомогти парі подолати проблеми.

Всі пари сваряться і проходять через кризи. Якщо відносини залишаються напруженими, подружжя свариться частіше. Вчені впевнені: тривалі і щасливі шлюби відрізняються від нетривалих і нещасних не тим, як часто сваряться чоловік і дружина, а тим, як вони сваряться і як партнери ставляться один до одного в повсякденному житті.

Читайте також: Як чоловіки вбuвають своїх дружин

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram