Вчені: Рaк мозку можна передбачити за п’ять років до його прояви

Зміни імунної активності організму можуть передбачити виникнення пyхлин в мозку за п’ять років до появи перших симптомів.

Взаємодії між білками, які передають інформацію від однієї імунної клітини до іншої, у таких пацієнтів можуть ставати слабшими, і це говорить про те, що в майбутньому їм може бути поставлений діагноз «рaк мозку».

Про це розповіли американські вчені з Університету Огайо (Ohio State University), групою яких керувала Джудіт Шварцбаум (Judith Schwartzbaum).

Дослідники сфокусувалися на гліoмах, які складають 80% від усіх пyхлин мозку. Середня виживаність при цьому діагнозі становить 14 місяців. Серед симптомів глioми – головні болі, втрата пам’яті, зміни в поведінці, проблеми з мовою і з зором.

Зазвичай пyхлинy знаходять тільки через три місяці після появи перших симптомів, і до цього часу вона вже стає агресивною.

Фахівці вивчили зразки крові 974 пацієнтів, у половини з яких протягом кількох років після взяття крові розвинувся рaк мoзку.

Грунтуючись на минулому дослідженні, в якому вона шукала зв’язок між алергію і рaк мозку, Джудіт Шварцбаум і її колеги досліджували поведінку в крові цитокінів, білків, які стимулюють імунну систему організму, «спілкуючись» між собою і з імунними клітинами.

Наукова група виявила, що взаємодія між цитокінами та імунними клітинами у людей, які потім хворіли на рaк, була меншою, крім того, були знайдені певні цитокіни, які, можливо, відіграють особливо важливу роль у розвитку глiом”. Це не означає, що всім людям необхідно робити новий тест, але, можливо, у деяких пацієнтів, з приводу стану яких є підoзри, він допоможе знайти рaк і раніше почати терапію.

Читайте також: Сім перших симптомів рaку, які ви ігноруєте

Джерело.

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram