Як полегшити своє життя. СЕКРЕТИ БАГАТОДІТНОЇ МАМИ

Пам’ятаю, коли моя старша дочка пішла в перший клас, я сиділа в вестибюлі музичної школи і розповідала одній вагітній матусі про те, як важко справитися з двома дітьми. Одного в садок треба з ранку відвести, іншого в школу, потім бігти на роботу, басейн, гуртки, уроки вечорами, а ще ж і домашні справи.

Я, як мама двох дітей ділилася досвідом ... .. Мамочка мовчки сиділа і в згоду лише тихо кивала головою. Тоді я навіть не здогадувалася, що переді мною багатодітна мама, яка очікує появи на світло п’ятої (!) дитини …. Така вона була тиха, спокійна, умиротворена якась, а п’ять дітей тоді в моїй свідомості просто не вміщалися ….

Але пройшло всього якихось 9 років, і ось я веду в музичну школу вже четвертого з шести наших дітей. І розумію, що тоді, зі старшими дітьми, мені дійсно було дуже складно. По-перше, все в перший раз, а по-друге, у мене не було того, що рятує багатодітну маму – не було системи.

У кожної багатодітної мами з роками вибудовується своя модель. Молода матуся схожа на людину, що піднімає без підготовки штангу вагою 150кг. – вона може або надірватися, або її не підняти. Багатодітна мама – це спортсмен з багаторічною підготовкою, вона в одному ривку піднімає снаряд, утримує його на висоті по максимуму і може робити це неодноразово.

Ось уже 10 місяців, як нас стало більше, ніж сім-я, тепер нас вісім: я, чоловік і діти – Дарина (16 років), Федір (13 років), Георгій (8 років), Ксенія (5 років), Григорію 2 роки і Богдана 10 місяців.

Я стала дуже хорошим «спортсменом», «майстром спорту». І у мене з’явилася своя модель життя великої родини. Насправді все виявилося дуже просто.

Ось мої помічники:

1. Порядок, режим, мінімум речей. І це все працює тільки в зв’язці одне з іншим.

2. «Творчий ящик», який зберігається високо-високо, на холодильнику. Там є все для рукоділля, щоб зайняти дитину будь-якого віку. Діти знають, що грати у все це можна тільки на кухні під наглядом мами. До них в руки «скринька» не потрапляє, дістаю і роздаю все сама.

3.Дуже допомагають старші діти і фраза: «Ви допомагаєте мені, я допомагаю вам».

4. Мої предмети-помічники – це пральна машинка, мультиварка, слінг, записна книжка і магнітна дошка.

Порядок.

1. Іграшки.
Всі іграшки лежать в коробках. Діти просять коробку, грають, збирають все  по-тому, коробку прибираємо. Коробки всі підписані.

Виявилося, аби дитина прибирала за собою іграшки, треба просто робити це самій після кожної гри – малюк швидко вбирає це і незабаром сам починає повторювати мої дії.

Шкода, що я не знала цього з першими двома дітьми, стільки скандалів було з цього приводу …

Іграшок у нас не багато:
– якісне LEGO (почали купувати ще старшій доньці, а тепер продовжуємо, я і сама можу пограти з ними);
– пара ляльок, одяг для них, посудка, коляска / візок, дерев’яне ліжечко;
– трохи машинок;
– дерев’яна «залізна дорога»;
– і по 2-3 м’яких іграшки у кожного.

Зараз у нас менше іграшок, ніж в ті часи, коли було двоє дітей. Тоді наша квартира виглядала як філія «Дитячого світу».

Виявляється, дітям не потрібно багато іграшок – вони прекрасно грають підручними предметами і при цьому розвивають уяву.

Дітей треба було просто навчити грати в те, що у них є, а не купувати все нові і нові іграшки в надії, що «ну ось в це він вже точно буде грати».

Коробки з пазлами, з настільними іграми і дрібним ЛЕГО знаходяться дуже високо і даються тепер строго по видачі.

2. Так само, вдома є турнік, мольберт для малювання, піаніно.
3. Одяг і взуття.
Їх мало – але все функціональне і якісне. У школі – форма, в саду головне зручність, в будинку знову ж зручність. Багато що передається дітьми один одному у спадок.

Поліклініки-магазини-соцзабез.

Раніше у нас багато часу йшло на походи по поліклініках, соцзабезу, паспортним столам, магазинах.

Мені все треба було зробити самій, я вважала, що без моєї присутності нічого не буде зроблено, або буде зроблено не так, як треба.

Тепер я зрозуміла, що і чоловік, і старші діти з цим чудово справляються. Просто треба було навчитися їм довіряти. …

До того ж, похід старшої дитини в магазин береже мене від покупки зайвого – він купує тільки те, що я вказала в списку. Коли я йду в магазин з цим же списком, то всякий раз повертаюся з масою того, що не планувала купити, при цьому іноді забувши про заплановану покупку.

Але головне – навіть не в режимі і не в системі.

Найголовніше, що я зрозуміла вже як багатодітна мама: в цьому світі можна прожити без супу, без вивчених уроків – але не можна жити без любові. Все, що ти робиш, треба робити з любов’ю – і тоді будь-яка справа дається легше.

Читайте також:  Сильно. Пост матері про метод виховання

Джерело. 

Шановні читачі запрошуємо Вас на наш канал у Telegram